Як використовувати диспетчер задач в Windows 8 або 10

Диспетчер завдань в Windows 8 або 10 був повністю перероблений. Вже з виходом операційної системи Windows 8 в диспетчері завдань можна було: управляти автозавантаженням програм, подивитися свій ip адресу, подивитися різні графіки, управляти процесами і т.д.

Як запустити диспетчер задач

1. Як і у всіх версіях операційних систем для запуску диспетчера задач досить натиснути клавіші Ctrl + Alt + Delete

у вікні потрібно вибрати "Диспетчер завдань"

2. Можна натиснути клавіші Ctrl + Shift + Esc і таким способом ви відкриєте відразу процеси в диспетчері завдань.

3. Натисніть на панель завдань правою кнопкою миші і в меню, виберіть "Диспетчер завдань".

управління процесами

Якщо ви відкриваєте "Диспетчер завдань" в перший раз - потрібно натиснути на "Детальніше".

Відкриються процеси і ви зможете побачити докладний список додатків відкритих в даний момент, побачите скільки і що споживає ресурсів. Залежно від кількості споживаних ресурсів - буде змінюватися колір процесу.

Біля деяких додатків можна натиснути на стрілку поруч, щоб докладніше побачити які доповнення та скільки використовують ресурсів.

Якщо ви не розумієте який процес що означає, можна натиснути на незнайоме назву правою кнопкою миші і вибрати "Пошук в інтернеті".

системна статистика

У вкладці "Продуктивність" багато графіків з даними про завантаження процесора, пам'яті, диска, інтернету і т.д. Тут дуже багато інформації потрібної для розуміння куди діваються ваші ресурси.

У вкладці Продуктивність в самому низу можна відкрити "Монітор ресурсів" і подивитися інформацію про систему в більш розгорнутому вигляді.

Журнал додатків

Якщо в процесах ви бачите тільки поточне використання ресурсів кожного процесу, то у вкладці "Журнал додатків" можна визначити скільки процесорного часу і пропускної здатності мережі використовує кожен додаток.

Автозавантаження програм

З включенням комп'ютера може запускатися дуже багато програм, і чим їх більше - тим довше включається комп'ютер, і тим сильніше він гальмує. Починаючи з Windows 8 ви можете відключити зайві програми з автозавантаження в "Диспетчері пристроїв"

користувачі

У вкладці "Користувачі" відображається інформація про користувачів системи активних в даний момент. Ви можете побачити скільки користувач використовують ресурсів, які процеси у нього запущені, можете відключити непотрібні процеси або всього користувача.

подробиці

У вкладці "Подробиці" ви побачите вдосконалений функціонал по роботі з процесами.

служби

У вкладці Служби ви можете: зупинити будь-яку службу; якщо ви не розумієте, що робить дана служба - натисніть на неї правою кнопкою миші, виберіть "Пошук в інтернеті"; відкрити служби і там ними управляти.

Натиснувши "Відкрити служби" - ви зможете дізнатися про них докладніше, запустити потрібні служби, і зупинити або відключити непотрібні.

Диспетчер завдань в Windows 8 і 10 став більш інформативним, і містить набагато більше функціонал в порівнянні з іншими операційними системами. Якщо покопатися, там можна знайти багато цікавого про вашу систему і про проблеми вашого комп'ютера. На сьогодні все, якщо є доповнення або щось незрозуміло - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂