Як підключитися до VPN на Android

Раніше ми розглядали що таке VPN і чому ви можете захотіти його використовувати. Android також підтримує віртуальні приватні мережі та якщо у вас є Android телефон або планшет - ви можете легко підключити його до віртуальної приватної мережі.

Віртуальні приватні мережі на Android мають безліч застосувань: включаючи завантаження додатків недоступних у вашій країні, шифрування переглянутого в громадських місцях, або просто підключення до корпоративної мережі по роботі.

VPN з TunnelBear

Найпростіший варіант завантажити через Play Маркет (Google Play) TunnelBear, він безкоштовний для періодичного використання, тобто безкоштовний трафік обмежений, але його часто вистачає. Для тих у кого Play Маркет (Google Play) знаходиться під санкціями - можна скачати TunnelBear з будь-якого іншого сайту (наприклад 4pda), встановити і після запуску чудесним чином Play Маркет знову буде працювати.

Плюси ще цього додатка, що ви підключаєтеся до готових VPN серверів, налаштування для яких у вас не питатимуть.

OpenVPN 

Android не включає в себе вбудовану підтримку серверів OpenVPN. Якщо ви використовуєте мережу OpenVPN, вам потрібно буде встановити додаток стороннього виробника. OpenVPN Connect офіційний додаток OpenVPN, працює на Android 4.0 і вище, і не вимагає root. Для підключення до мережі OpenVPN на пристрої під управлінням Android 2.3 або старше, вам потрібен root. Додаток можна завантажити з Play Маркет або будь-якого іншого сайту.

Вбудована підтримка VPN

Android має вбудовану підтримку протоколу PPTP і L2TP VPN. Ви можете підключитися до цих типів мереж VPN без встановлення сторонніх додатків.

Зайдіть в "Налаштування" => Мережі => Загальний модем і мережі => в самому низу виберіть "VPN" (на різних пристроях і в різних версіях Android місцезнаходження VPN відрізняється)

Натисніть "Додати мережу" => Придумайте ім'я для VPN і введіть його, виберіть тип сервера VPN, і введіть адресу VPN-сервера.

У вас з'явиться підключення до VPN, яке ви створили, при підключенні потрібно ввести ім'я та пароль, і натиснути "Підключитися".

Є безліч додатків для підключення до вже існуючих VPN, але є і звичайні клієнти, які дозволяють підключатися до створених вами або вашою корпорацією VPN. Кілька з них ми розглянули в сьогоднішній статті. Якщо у Вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂