Скільки оперативної пам'яті встановлено в комп'ютер?

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи, як можна подивитися в Windows скільки оперативної пам'яті встановлено в комп'ютер.

ОЗУ один з найважливіших системних ресурсів, необхідних для запуску програм. У кожної програми є вимоги до кількості оперативної пам'яті, і якщо в вашому комп'ютері її встановлено менше ніж потрібно для додатка - воно швидше за все не запуститься.

Дізнатися кількість оперативної пам'яті в властивості системи

1. Натисніть на клавіатурі клавіші  Win + R

2. У вікні введіть команду  control system  і натисніть "ОК" (вікно "Система" ще можна відкрити через панель управління або зайшовши в провідник і натиснувши на "Цей комп'ютер" правою клавішею миші, вибравши в списку "Властивості").

3. У вікні навпроти "Встановлена пам'ять (ОЗУ)" написано кількість встановленої оперативної пам'яті в ваш комп'ютер. Якщо у вас 32-розрядна операційна система і в ваш комп'ютер встановлено 8ГБ оперативної пам'яті - в цьому вікні ви все одно побачите тільки 4 ГБ, через те, що 32 розрядні системи обмежені максимальним обсягом до 4 ГБ.

Дізнатися кількість оперативної пам'яті в відомостях про систему

1. Натисніть на клавіатурі клавіші  Win + R

2. У вікні введіть команду  msinfo32  і натисніть "ОК".

3.  У правій колонці навпроти "Встановлена оперативна пам'ять (RAM)" написано кількість оперативної пам'яті встановленої в ваш комп'ютер.

Дізнатися кількість оперативної пам'яті в диспетчері завдань

1. Відкрийте диспетчер задач: один із способів - натиснути на панель завдань правою клавішею миші і вибрати з меню "Диспетчер завдань".

2. Якщо ви відкриваєте перший раз "Диспетчер завдань", ви можете побачити його в зменшеному вигляді, натисніть на "Детальніше".

3.  Перейдіть у вкладку "Продуктивність", з лівого боку виберіть "Пам'ять" => з правого боку ви побачите кількість встановленої оперативної пам'яті.

Дізнатися кількість оперативної пам'яті в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок: один із способів - натиснути клавіші Win + R (як описувалося вище) і ввести команду  cmd після чого натиснути "ОК".

2. У командному рядку введіть команду  SystemInfo  або  wmic MEMORYCHIP get BankLabel, DeviceLocator, Capacity, Speed і натисніть клавішу Enter.

Дізнатися кількість оперативної пам'яті в параметрах Windows 10

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри" => Система.

2. У лівій колонці виберіть "Про систему", в правій колонці навпроти "Встановлена ОЗУ" написано кількість встановленої оперативної пам'яті.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂