Як закріпити будь-який файл в панелі завдань Windows 10

Windows 10 дозволяє закріплювати будь-які додатки в панелі завдань, але не дозволяє в ній закріпити папку або файл. Ми вже розглядали як закріпити папку в панелі завдань обхідним шляхом, в сьогоднішній статті розглянемо як закріпити файл в панелі завдань.

 Закріпити будь-який файл на панелі завдань

У цій інструкції ми закріплюємо bat файл в панелі, ви ж можете роблячи описане нижче закріпити файл будь-якого формату.

1. Відкрийте папку містить файл, який потрібно закріпити на панелі завдань. Якщо файл, який ви хочете закріпити, знаходиться на робочому столі - відкрийте робочий стіл через провідник.

2. Перейдіть у вкладку "Вид" => в стрічці натисніть на "Показати або приховати" => поставте галочку в поле "Розширення імен файлів".

3. Натисніть на файл, який ви хочете закріпити в панелі, правою клавішею миші та виберіть "Перейменувати" => поміняйте розширення файлу на  exe і натисніть Enter (розширення - то, що знаходиться після точки). Наприклад, файл називався functions.bat, а ми його перейменували в functions.exe.

4. Перетягніть перейменований файл на панель задач (натисніть на нього лівою клавішею миші і не відпускаючи клавішу тягніть файл на панель, коли з'явиться напис "Закріпити в панелі завдань" - відпустіть клавішу).

5. У папці де знаходиться файл знову натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Перейменувати", поміняйте розширення на рідне. Тобто, якщо у нас перед виконанням третього пункту файл мав назву functions.bat, то і перейменувати його потрібно також. Напишіть замість exe після точки потрібне розширення і натисніть "ОК".

6. Натисніть на файл, який ви перетягнули на панель задач, правою клавішею миші => в підменю натисніть на назву ще раз правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

7. У вкладці "Ярлик" в поле "Об'єкт" після точки поміняйте в назві файлу  exe  на потрібне розширення, то яке було в третьому пункті перед перейменуванням файлу => натисніть "ОК".

Змінити значок закріпленого файлу в панелі завдань

1.  Натисніть на файл, який ви перетягнули на панель задач, правою клавішею миші => в підменю натисніть на назву ще раз правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

2. У вкладці "Ярлик" натисніть на "Змінити значок" => перейдіть в папку з потрібним значком (найчастіше він знаходиться в папці де розташований сам файл) або виберіть значок з показаних системних і натисніть "ОК" два рази.

3. Перезавантажте комп'ютер або запустіть провідник, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂