Заборонити оновлення драйвера певного пристрою в Windows

Іноді через центр поновлення Windows для пристроїв приходять нові драйвера, в багатьох випадках вони встановлюються і не викликають ніяких проблем. Буває, що оновлення драйвера збиває якісь настройки або пристрій починає функціонувати належним чином. У сьогоднішній статті ми розглянемо як заборонити оновлення драйвера для певних пристроїв.

Раніше ми вже розглядали як для всіх пристроїв відключити оновлення драйверів через центр поновлення Windows. Також, ми розглядали як відкотити драйвер пристрою (інструкція корисна тим, хто оновив драйвер через деякий час апарат стало працювати некоректно. Ви можете відкотити його і за допомогою інструкції нижче заборонити оновлення драйвера цього пристрою).

Заборонити оновлення драйвера певного пристрою в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходьте до наступного способу.

1. Відкрийте "Диспетчер пристроїв": один із способів - в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  devmgmt.msc  і натисніть клавішу Enter.

2 . Знайдіть пристрій для якого ви хочете заборонити оновлення драйвера => натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Властивості" (як на малюнку нижче).

3. Відкрийте вкладку "Відомості" => в поле "Властивість" виберіть зі списку "ВД обладнання" => натисніть правою кнопкою миші на перший рядок "Значення" і виберіть "Копіювати".

4. Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

5.  Відкрийте "Конфігурація комп'ютера" => Адміністративні шаблони => Система => Установка пристроїв => Обмеження на установку пристроїв => в правій колонці відкрийте "Заборонити установку пристроїв із зазначеними кодами пристроїв".

6. Поставте крапку в поле "Включено" та натисніть на "Показати".

7. Додайте рядок скопійоване в третьому пункті з "ВД обладнання" і натисніть "ОК". Якщо ви хочете відключити оновлення драйверів для декількох пристроїв - ідентифікатор кожного пристрою вставляйте з нового рядка. У наступному вікні також натисніть на "ОК" і закрийте групові політики.

Заборонити оновлення драйвера певного пристрою в реєстрі

1. Виконайте перші три пункти з інструкції вище, щоб дізнатися "ВД обладнання".

2.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  notepad  і натисніть клавішу Enter.

3.  В "Блокнот" вставте наступний текст:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ DeviceInstall]

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ DeviceInstall \ Restrictions]

"DenyDeviceIDs" = dword: 00000001

"DenyDeviceIDsRetroactive" = dword: 00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ DeviceInstall \ Restrictions \ DenyDeviceIDs]

"1" = "PCI \\ VEN_10DE & DEV_0402 & SUBSYS_00000000 & REV_A1"

(замість PCI \ VEN_10DE & DEV_0402 & SUBSYS_00000000 & REV_A1 введіть ід вашого обладнання. Якщо ід обладнання містить один \ поставте замість нього два \\ . Наприклад ВД обладнання PCI \ VEN_10DE & DEV_0402 & SUBSYS_00000000 & REV_A1, значить в блокнот потрібно вписати "1" = "PCI \\ VEN_10DE & DEV_0402 & SUBSYS_00000000 & REV_A1")

4. Зайдіть в "Файл" і натисніть на "Зберегти як".

5.  Виберіть будь-яке місце для збереження файлу (головне, щоб ви могли потім його знайти) => в рядку "Файл" впишіть будь придумане вами ім'я, тільки змініть розширення на  reg  (дивіться малюнок). У нашому прикладі ми називаємо файл  Заборонити оновлення драйвера.reg  і натискаємо на "Зберегти".

5.  Відкрийте збережений файл, натисніть на "Так" у вікні і "ОК" в наступному.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂