Сон, Гибернация або Завершення роботи?

Комп'ютер можна перевести в гібернацію, сплячий режим або вимкнути. Сон дозволяє на час відключити деякі функції для економії енерговитрат і при потребі швидко відновити роботу. Гибернация вимикає комп'ютер, але дозволяє повністю відновити сеанс при його включенні.

З цього немає правильної відповіді "що використовувати", сплячий режим і режим глибокого сну можуть бути однаково корисні в різних випадках, і у кожного з них є як переваги так і недоліки.

Порівняння: завершення роботи, сплячий режим, гібернація.

Чим же відрізняється завершення роботи, сон і гібернація? Давайте спробуємо розібрати:

  • Завершення роботи (виключення):  При виключенні комп'ютера всі ваші відкриті програми закриваються і комп'ютер вимикає операційну систему. Комп'ютер, який вимкнули практично не використовує електрику. Якщо ви хочете використовувати ваш комп'ютер, вам доведеться включити його і пройти через типовий процесі завантаження, чекаючи ваше обладнання для ініціалізації і запуск програм для завантаження;
  • Сон:  також відомий як той, хто лежить і режим очікування. У сплячому режимі комп'ютер переходить в режим зниженого енергоспоживання. Електрика використовується для збереження стану комп'ютера в пам'яті, в той же час майже всі пристрої і функції вимкнені. Повернення комп'ютера з сну до роботи займе кілька секунд. Вам не доведеться чекати поки він заново завантажиться, всі програми, які були відкриті перед переведенням в сон - будуть відкриті відразу. Проте сплячий режим використовує більше електроенергії ніж завершення роботи і гібернація;
  • Гибернация:  ваш комп'ютер зберігає поточний стан системи в файл на жорсткому диску і вимикає його. При наступному включенні він буде завантажувати попередній стан системи з вашого жорсткого диска в його пам'яті. Це дозволяє зберегти стан комп'ютера, всіх відкритих програм і даних, і повернутися до нього пізніше. Включення після глибокого сну займає більше часу, ніж відновити систему з сплячого режиму. Але гібернація використовує набагато менше енергії, ніж сон. Комп'ютер вимкнений таким способом використовує приблизно стільки ж енергії, як і комп'ютер, який вимкнули через завершення роботи.

Якщо ноутбук переведений в сплячий режим і його батарея майже села - він автоматично переводиться в режим гібернації, щоб зберегти свій поточний стан.

Коли використовувати Сон, глибокого сну, Завершення роботи?

Різні люди ставляться до свого комп'ютера по різному. Деякі люди завжди вимикають комп'ютер і не використовують сон або гібернацію. Інші ж тримають включеним комп'ютер 24 години на добу 7 днів на тиждень. Але все ж коли краще використовувати і який режим?

  • Коли переводити в Сон:  сплячий режим дуже корисний якщо ви відходите від свого комп'ютера на невеликий час. Ви можете перевести комп'ютер в сплячий режим, для економії заряду батареї або економії електроенергії. Якщо ви повернулися до комп'ютера - можна за кілька секунд відновити поточний сеанс (тобто всі відкриті програми і документи, які були відкриті до переходу в сон);
  • Коли переводити в глибокого сну:  гібернація економить більше енергії ніж сон. Якщо ви не будете використовувати комп'ютер тривалий час, наприклад йдіть спати і він вам знадобиться тільки вранці - можна перевести в гібернацію, тим самим заощадивши електроенергію або заряд вашої батареї і залишивши за собою можливість повернути поточний сеанс комп'ютера. Включення після переходу в гібернацію займає більше часу, ніж після переходу в сплячий режим;
  • Коли в Завершення роботи:  більшість комп'ютерів будуть набагато швидше виходити зі сплячого режиму, ніж включатися заново. Тим не менш, деякі комп'ютери або програмне забезпечення не коректно працюють при виході із сплячого режиму і в цьому випадки краще комп'ютер вимикати. Тобто деякі комп'ютери виходять із сплячого режиму довше ніж від включення комп'ютера заново, додатки довго висять і потрібно чекати. Так і якщо ви помітили хоч іноді комп'ютера потрібне перезавантаження для кращої роботи і її можна замінити звичайним вимиканням.

Скільки заощадите ви енергії, вибором оптимального відключення - невідомо, все залежить від самого комп'ютера і вашого вибору. Звичайно завантажувати поточний стан вікна (гібернація) краще ніж повне завершення роботи і включення всього заново, але в деяких випадках потрібно повне обнулення (тобто виключення). А якщо ви йдете від комп'ютера на пів години - то сплячий режим вам більш корисний.

Особливо корисний сплячий режим і режим глибокого сну, якщо у вас ноутбук і ви десь далеко від джерела живлення. Якщо ви відходите від нього на десять хвилин - переведіть його в сплячий режим і заощаджуйте трохи заряду на потім.

Зробити свій вибір.

На будь-якому комп'ютері можна налаштувати план електроживлення і вибрати, коли переводити ваш пристрій в сплячий режим і коли в гібернацію.

На ноутбуках ще можна налаштувати, що робити при закритті кришки або натисканні на кнопку вимикання (включення). Для цього в рядку пошуку вводимо щось схоже з "кнопка харчування" і вибираємо з знайденого "Налаштування функцій кнопок харчування".

Тут ви можете вибрати, що робити при натисканні на кнопку харчування або при закритті кришки, причому в різних випадках: при роботі від батареї; від мережі.

Кожен вибирає сам, що використовувати і коли. Можна тримати включеним ваш пристрій 24 години на добу і 7 днів на тиждень, але так вам це необхідно? Якщо комп'ютер просто варто включений, то чому б не зекономити трохи електроенергії і мати можливість скористатися сплячим режимом, або глибокого сну? На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂