Як змінити PDF reader в Windows 10

Microsoft Edge - не тільки веб-браузер, який використовується в Windows 10 за замовчуванням, він ще відкриває все PDF файли за замовчуванням. Звичайно - це добре, що не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення для того, щоб прочитати PDF файли, але в ньому обмежений функціонал і в деяких випадках Edge буде мало.

Безліч багатофункціональних додатків можна завантажити в інтернеті для роботи з PDF, і в сьогоднішній статті ми покажемо вам, як змінити PDF reader в Windows 10.

Змінити додаток за замовчуванням через провідник

Знаходимо будь-який документ в PDF форматі => натискаємо на нього правою клавішею миші і вибираємо "Відкрити за допомогою" => Вибрати інше додаток (звичайно ж, інший додаток вже має бути завантажений і встановлено на комп'ютер)

Як змінити PDF reader в Windows 10

Якщо в списку ви побачите PDF reader, який хочете використовувати для відкриття PDF файлу - то просто виберіть його, якщо ви хочете, щоб все PDF файли за замовчуванням відкривалися даними додатком - поставте галочку в поле "Завжди користуватися цією програмою для відкриття .pdf файлів" і виберіть програму. Якщо в списку немає програми, за допомогою якого ви хочете відкрити PDF файл - натисніть "Ще додатки"

Як змінити PDF reader в Windows 10

Якщо і в повному списку не буде PDF reader, який вам потрібен, і ви впевнені, що він встановлений на комп'ютері - натискаємо "Знайти інший додаток на цьому комп'ютері". Далі у вікні шукаємо потрібно додаток, вибираємо його і якщо хочемо завжди відкривати ним PDF файли - ставимо галочку в полі "Завжди користуватися цією програмою для відкриття .pdf файлів".

Як змінити PDF reader в Windows 10

Змінити додаток за замовчуванням через Панель управління

Також дані дії можна зробити через панель управління:

1.Знаходимо "Панель управління" через пошук, відкриваємо її;

Як змінити PDF reader в Windows 10

2. Відкриваємо "Програми" => Програми за замовчуванням;

Як змінити PDF reader в Windows 10

3. Вибираємо "Зіставлення типів файлів або протоколів з конкретними програмами";

Як змінити PDF reader в Windows 10

4. Перед вами відкриється список з усіма розширеннями файлів, і вибравши будь-який - ви побачите яка програма використовується для відкриття файлів даного типу за замовчуванням, також в цьому списку ви зможете змінити програму для відкриття даного типу файлів за замовчуванням. Нас цікавить, як змінити програму за замовчуванням для відкриття PDF файлів, з цього шукаємо в списку PDF => вибираємо його і натискаємо справа вгорі "змінити програму"

Як змінити PDF reader в Windows 10

Відкриється список програм для відкриття PDF файлів, вибираємо потрібний, або якщо немає потрібного вам PDF reader - натискаємо "Ще додатки"

Як змінити PDF reader в Windows 10

Якщо і в даному списку його немає - натискаємо "знайти інше застосування на цьому комп'ютері".

У сьогоднішній статті ми розглянули як змінити додаток для відкриття pdf файлів за замовчуванням, але як ви бачите даними способом можна змінити програми за замовчуванням для всіх файлів. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂