Інструкція по налаштуванню IMAP або POP3 електронної пошти в Windows 10

У сьогоднішній статті розберемо як налаштувати електронну пошту в додатку "Пошта" Windows 10, використовуючи IMAP або POP3 сервер.

Де взяти адреси POP3, IMAP і SMTP-серверів?

Адреси POP3, IMAP і SMTP-серверів зазвичай можна знайти в налаштуваннях вашої поштової скриньки, або простіше набравши в пошуковику наприклад "POP3 mail.ru" (mail.ru в даному прикладі ресурс на якому знаходиться моя пошта). Я набрав в пошуковику "POP3 mail.ru" і перша сторінка в результатах показала які сервера для налаштування вхідної пошти (POP3, IMAP) і який для вихідної (SMTP).

Якщо ми хочемо дізнатися адреси POP3, IMAP або SMTP для поштової скриньки знаходиться на mail.ru, вони будуть виглядати: pop.mail.ru; imap.mail.ru; smtp.mail.ru. Якщо на yandex.ru: pop.yandex.ru, imap.yandex.ru, smtp.yandex.ru. Загалом структура даних адрес швидше за все вам уже зрозуміла, але все одно пошукайте краще настройки через пошуковик.

У чому різниця між серверами вхідної пошти POP3 і IMAP? 

Використовуючи для вхідних повідомлень електронної пошти протокол POP3 - всі листи з сервера викачуються користувачеві на комп'ютер, а на сервері видаляються (хоча дана дія можна змінити і налаштувати видалення листів після видалення їх на комп'ютері, під час наступної синхронізації). Тобто ви налаштували на комп'ютері клієнт пошту за допомогою протоколу POP3 => пройшла синхронізація з сервером і всі листи виявилися у вас на комп'ютері => видаливши лист - воно піде на сервері під час наступної синхронізації (або можна зробити, щоб віддалялося автоматично відразу після завантаження їх на комп'ютер). Зручно використовувати даний протокол, якщо ви користуєтеся даними поштовою скринькою в основному з одного комп'ютера і якщо у вас обмежений трафік, або інтернет є не завжди, а доступ до листів потрібен постійно.

Використовуючи протокол IMAP листи завжди знаходяться на сервері, і всі дії зроблені з одного пристрою (прочитання, переміщення між папками, видалення і т.д.) - будуть відразу відображатися і на інших клієнтів. Тобто даний протокол зручний, якщо ви використовуєте дану поштову скриньку з декількох пристроїв, або якщо даними поштовою скринькою користуються кілька людей. Даний протокол використовує більше трафіку ніж POP3.

Налаштування облікового запису в додатку Пошта Winodws 10

Після того, як ви знайдете правильні сервера для налаштування вхідної та вихідної пошти - відкриваємо додаток "Пошта".

Заходимо в "Пуск" => Всі програми => Пошта

Відкриваємо "Параметри" (шестерня внизу екрану) => Облікові записи

Перед вами відкриється список всіх підв'язаних поштових скриньок, а також ви зможете додати новий, натискаємо "Додати обліковий запис"

Опускаємося в самий низ вікна, і вибираємо "Розширена настройка"

Щоб налаштувати пошту через POP або IMAP - вибираємо "Інтернет-пошта"

Для початку заповнюємо "ім'я облікового запису" і "ваше ім'я", дані імена повинні відрізнятися від назв акаунтів вже доданих в додатку "пошта", щоб не плутати їх в майбутньому

тепер вказуємо адресу вхідної пошти, в полі "Сервер вхідної пошти" вписуємо POP3 або IMAP адресу в залежності від того, що ви вибрали вище. Також в поле "Тип облікового запису" можна вибрати POP або IMAP. В поле "Електронна адреса" вказуєте адресу вашої поштової скриньки.

В поле "Ім'я користувача" також вказуйте адресу вашої поштової скриньки. В поле "Пароль" вказуємо пароль до вашої поштової скриньки. В "Сервер вихідної пошти" вписуємо адресу SMPT, знайдений вище і натискаємо "Увійти"

З правого боку ви побачите підключені поштові облікові записи, і зможете вибрати знову додану. Якщо ви вказали правильні налаштування, то вибравши знову додану обліковий запис і натиснувши "Синхронізувати" - ви побачите всі листи з цього облікового запису.

Додаток "Пошта" в Windows 10 зручний інструмент, щоб зібрати всі ваші поштові скриньки в одному місці і управляти ними. Причому вам не потрібно встановлювати додаткові, а тим більше платні програми для роботи зі своєю поштою, все зручно і просто в стандартному додатку! На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂