Як створити інсталяційний USB з декількома версіями Windows

Коли потрібно встановити Windows - можна створити інсталяційний USB з однією версією Windows, або один накопичувач з декількома версіями Windows, плюс додати в нього якийсь завантажувальний антивірус і live cd. У сьогоднішній статті розглянемо як зробити установчу флешку з декількома версіями Windows.

Для створення інсталяційного накопичувача нам буде потрібно: сам накопичувач розміром від 8ГБ і більше, образи ISO Windows (які ви хочете використовувати для установки системи в майбутньому) і невелика безкоштовна утиліта WinSetupFromUSB.

Створення настановної флешки з декількома версіями Windows

Чим більше розмірами USB накопичувач тим більше версій Windows туди влізе. Викачуємо програму WinSetupFromUSB, вона портативна і не вимагає установки. Також вам потрібно знати, що якщо один образ Windows містить 32х і 64х розрядну версію, то такий образ для запису на флешку не підходить! Образ ISO Windows повинен бути або 32х, або 64х розрядний.

1. Розпаковуємо завантажений архів WinSetupFromUSB і запускаємо WinSetupFromUSB_1-7.exe -якщо у вас 32х розрядної версії Windows, і WinSetupFromUSB_1-7_x64.exe - якщо 64х (як перевірити який розрядності у вас Windows можна знайти в статті)

2.Скачіваем образи Windows з будь-якого торрент трекера, або з серверів Microsoft;

3. Вставляємо флешку в комп'ютер і в запущеній програмі WinSetupFromUSB вибираємо її

4.Ставім галочку в поле Advanced options;

5. У меню додаткових налаштувань ставимо галочку в полі Custom menu names for Vista / 7/8 / Server Source. Це для того щоб мати можливість в меню установці давати імена для кожного образу;

6.Ставім галочку в поле Auto format it with FBinst і в поле Windows Vista / 7/8/10 / Server 2008/2012 based ISO і натискаємо на три точки поруч;

7.Вибіраем перший образ для створення інсталяційного носія і натискаємо "Відкрити";

8. Перевірте чи правильно обрана флешка і шлях до образу Windows, після чого натисніть "Go";

9.Следующіе вікна попередять вас про те, що вся інформація з USB накопичувача буде знищена, погоджуємося і натискаємо "Так" (якщо там щось потрібне - то перед даним процесом зайдіть на флешку і скопіюйте її собі);

10.В наступному вікні вам запропонує поміняти ім'я папки для образу ISO, якщо нічого не робити - через 45 секунд ім'я буде вибрано за замовчуванням, якщо хочете можете написати будь-який на латині до 7 символів;

11. Тепер же вам запропонує придумати ім'я для рядка в меню завантаження. Ім'я можна залишити за замовчуванням або поміняти, назва повинна бути на латині і містити від 5 до 35 символів. Щоб зробити зміна у вас є 30-45сек, якщо нічого не робити то після закінчення цього часу - ім'я для рядка в меню завантаження буде вибрано автоматичне. Тобто ви зараз придумуєте як буде виглядати один із записів з меню, яке з'явиться коли ви завантажте систему з настановної флешки.

12.Начнется процес створення інсталяційного накопичувача, після всіх дій ви побачите вікно "Job done" - натисніть "ОК";

Якщо ви хочете щоб на настановної флешці була одна Windows - на цьому етапі можна зупинитися, але якщо ви хочете додати ще образи - робимо наступне:

1.В тому ж вікні WinSetupFromUSB приберіть галочку з "Auto format it with FBinst" (якщо вона там стоїть) і знову потрібно включити Advanced options => і в них поставити галочку на Custom menu names for Vista / 7/8 / Server Source ( як показувалося в інструкції вище);

2. Ставимо галочку в поле Windows Vista / 7/8/10 / Server 2008/2012 based ISO і вибираємо другий образ для створення інсталяційного носія => натискаємо "Відкрити" => натискаємо "GO" і чекаємо створення другого запису в меню завантаження.

Таким способом ви можете додати безліч образів на установчу флешку і їх не потрібно робити за один раз. Ви можете додати один образ сьогодні, через тиждень інший і т.д. Головне пам'ятайте, що коли додаєте образ - робити потрібно все також, тільки без галочки в полі "Auto format it with FBinst".

Тепер щоб завантажитися з створеної настановної флешки: вставте її в комп'ютер => перезавантажте комп'ютер і при запуску виберіть завантаження з USB => перед вами з'явиться наступне меню, в якому перший запис дозволяє за допомогою Enter зайти в меню установки (створене вище), другий запис дозволяє просто завантажити систему ту яка зазвичай завантажується з жорсткого диска.

Так приблизно виглядає меню з образами Windows, створене в даній інструкції. Пересуваєтеся за допомогою стрілок => вибираєте потрібну і натискаєте Enter, після чого почнеться установка даної системи.

На сьогодні все, якщо є доповнення -пише коментарі! Удачі Вам 🙂