Як встановити, видалити і управляти шрифтами в Windows, Mac і Linux

Щоб використовувати новий шрифт в Word або просто змінити системний шрифт операційної системи - для початку ви повинні встановити шрифт в вашу операційну систему.

Після установки він стане доступним для всіх програм у даній операційній системі. Більшість додатків не пропонує завантажити і встановити шрифт, а пропонують на вибір тільки використовувати встановлені шрифти системи.

Попередження: Занадто багато шрифтом можуть уповільнити комп'ютер. Тобто не потрібно встановлювати все шрифти, які вдалося знайти в інтернеті, використовуйте тільки потрібні і якщо через час вони стануть непотрібними - видаліть їх. Видаляти шрифти, які встановлені системою теж не рекомендується! Дане попередження може бути актуальним для старих комп'ютерів, на нових відмінності в роботі від кількості шрифтів ви можете не помітити.

Windows

Щоб встановити шрифт в Windows - його спочатку потрібно завантажити в OpenType (.otf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm), TrueType (.ttf), або TrueType Collection (.ttc) форматі. Коли скачаєте шрифт - відкрийте його подвійним клацанням миші і вам відразу система запропонує його встановити. Також можна натиснути на нього правою клавішею миші і обрати пункт "Встановлення". Якщо ви завантажили шрифт в архіві - перед установкою розпакуйте його.

Щоб знайти всі встановлені шрифти в системі - в рядку пошуку напишіть "Шрифти" і виберіть зі знайденого. Також можна зайти в "Панель управління" => і вибрати "Шрифти"

У папці, з шрифтами ви зможете переглянути їх або натиснувши на будь-який шрифт правою клавішею - видалити його. Також якщо в дану папку перетягнути будь-який шрифт - він буде встановлений в систему.

Mac OS X

Щоб встановити шрифт в Mac OS X - спочатку скачайте його в OpenType (.otf), TrueType (.ttf), Datafork TrueType Suitcase (.dfont), або PostScript Type 1 форматі => подвійним клацанням відкрийте завантажений файл і справа внизу виберіть "Встановити шрифт "(Install Font).

Ви знайдете список встановлених шрифтів в додатку Font Book. Щоб відкрити його, відкрийте Finder, виберіть Програми в бічній панелі і двічі клацніть Font Book. Для того, щоб запустити його з клавіатури, натисніть Ctrl + Space, щоб відкрити пошук Spotlight, введіть "Font Book" і натисніть Enter.

У меню, ви зможете подивитися всі встановлені шрифт. Натиснувши на будь-який шрифт правою клавішею миші - можна видалити або відключити шрифт, якщо вибрати відключити шрифт - то в будь-який момент ви зможете його включити знову.

Linux

Різні збірки Linux поставляються з різними робочими середовищами, і ці різні середовища робочого столу містять різні додатки для шрифтів.

В принципі установка шрифту кругом схожа, тобто спочатку завантажуєте потрібний в форматах TrueType (.ttf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm) або OpenType (.otf). Відкрийте подвійним клацанням скачаний файл і натисніть "Встановити" (Install) в правому верхньому куті.

Також зайшовши в папку "Шрифти" (Fonts) ви зможете переглядати, додавати або видаляти шрифти.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂