Як створити завантажувальний USB накопичувач і SD карту для кожної операційної системи

Якщо для створення завантажувальних дисків потрібен був образ iso і порожній диск, то з USB накопичувачами не все так просто ... Не можна просто скопіювати файли з iso на флешку і він почне завантажуватися, потрібно щоб USB ще був завантажувальним. У сьогоднішній статті розглянемо варіанти створення завантажувальних USB накопичувачів і SD карт:

Linux ISO

Для створення завантажувальних USB Linux з Windows - рекомендується використовувати універсальний USB Intaller. Його можна використовувати для створення завантажувальних USB з різних дистрибутивів Linux. Якщо потрібна альтернатива то використовуйте Unetbootin

Скачайте ISO образ дистрибутива Linux, який ви хочете використовувати для створення завантажувального USB. Запустіть USB Installer => виберіть потрібний дистрибутив => виберіть iso => ​​і виберіть ваш USB накопичувач => далі після натискання на Create програма зробить все потрібні операції, і після завершення у вас буде завантажувальний USB

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Можна використовувати аналогічні інструменти на Linux. Наприклад, Ubuntu включає в себе інструмент для створення завантажувальних USB під назвою Startup Disk.

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Також можна використовувати UNetbootin, він теж працює на Linux

Як створити завантажувальний USB накопичувач

З файлу IMG

Деякі операційні системи йдуть не як образ ISO, а як файл зображень IMG. Файл зображення може бути записаний тільки на накопичувач.

Для запису файлів IMG на USB накопичувач і SD карт - використовуйте Win32 Disk Imager. Запустіть програму, виберіть завантажений файл Img - відразу почнеться запис на ваш накопичувач, затираючи все, що було на накопичувачі.

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Якщо ви хочете з Linux записати вміст IMG на USB - вставте накопичувач і виконайте команду на Ubuntu:

sudo dd if = / work / my / file.img of = / dev / sdX bs = 1M

Де /work/my/file.img шлях до вашого файлу img, замініть його і вкажіть де знаходитися файл. / Dev / sdX - вказує накопичувач на який буде відбуватися запис, уважно з вибором даного параметра! Якщо не правильно вкажіть шлях до накопичувача (замість нього вказавши системний диск) - то запис буде відбуватися по шляху призначення, затираючи всі старі дані.

З Windows 7, 8 і 10 ISO

Можна використовувати Windows USB / DVD Download Tool для створення завантажувальної флешки. Вам знадобитися ISO образ Windows і ключ, як ви вже напевно самі зрозуміли - якщо ви десь знайдете не ліцензійний Windows то за допомогою даної утиліти ви не зможете зробити завантажувальний накопичувач. Найкраще використовувати Rufus, дана утиліта універсальна для різних версій Windows і не вибаглива які iso ми хочемо записати на накопичувач.

Але якщо у вас є диск з ліцензійною Windows, то скористайтеся стандартною утилітою Windows USB / DVD Download Too

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Windows 8 або 8.1

Тут теж все просто, якщо у вас є ключ продукту, то викачуємо з сайту Майрософт утиліту яка сама скачує образ і створює завантажувальний накопичувач. Все, що вам потрібно - завантажити інструмент, запустити, ввести ключ і вказати накопичувач який потрібно зробити завантажувальним

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Якщо у вас є ISO образ і ключ продукту - можна використовувати Windows USB / DVD Download Too для запису, або якщо є ISO але немає ключа - то Rufus.

З DOS

Якщо вам потрібно завантажитися з Dos і використовувати різні інструменти для відновлення системи, то вам знадобитися Rufus. Як я вже говорив утиліта універсальна, з її допомогою можна створювати завантажувальний накопичувач (диск, карту пам'яті і т.д.). Сама утиліта дозволяє запускати будь-які Dos програми, з її допомогою можна записати конструктор для відновлення системи, виправлення помилок, завантаження Live CD і т.д.

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Для створення завантажувального накопичувача на Mac можна використовувати DiskMaker X.

Як створити завантажувальний USB накопичувач

Підіб'ємо підсумки: утиліт для створення завантажувальних накопичувачів багато, але сама універсальна і підходить для багатьох систем - це Rufus. За допомогою rufus можна створити різні завантажувальні накопичувачі, швидко і якісно :). Сподіваюся, ви знайдете для себе варіант і створите завантажувальний накопичувач! Якщо щось не виходить, або ви знаєте способи простіше - пишіть коментарі. Удачі вам!

Читайте також: Комп'ютерні жарти, або як дістати сусіда ...;

8 кращих безкоштовних програм, щоб відновити вилучені файли;

Як відновити віддалений файл: Повне керівництво