Які програми встановити на комп'ютер

Якщо ви тільки купили комп'ютер, або переустановили Windows і встановили вже все драйвера, то вам потрібно знати які програми встановити для нормальної роботи комп'ютера. У сьогоднішній статті ми розглянемо основні програми, які необхідні на кожному комп'ютері.

Дана стаття оновлена ​​16.01.2017. Програми залишилися незмінними за два роки, я міг би додати безліч існуючих програм, які вам можуть знадобиться - але не вважаю це за потрібне. Адже стаття пишеться про необхідні програмах на кожному комп'ютері, а не перелік всіх існуючих будуть показані варіанти вибору.

1. 7-Zip -  безкоштовний архіватор, який відкриває різні архіви і без зайвих проблем. Скільки разів ставив - ніколи не було реклами і програм в навантаження, відкриває всі види архівів і зрозумілий у використанні.

2. k-lite codec pack - без даної програми ви не зможете дивитися відео на своєму комп'ютері, або будуть відкриватися окремі формати. Під час установки можна встановити додатковий плеєр для перегляду відео.

3. Adobe flash player - ще одна програма для перегляду відео тільки вже в інтернеті, також вона допоможе вам запускати різні ігри в браузері. Під час завантаження знімайте галочку з додаткових пропозицій, якщо залишити все як є, завантажити і встановити - встановитися ще одна програма в навантаження, яка не потрібна для роботи комп'ютера. У Google Chrome і Яндекс браузері Flash Player вбудований і вам напише, що встановлювати його немає потреби.

4. Браузер. За замовчуванням в кожній версії Windows є вбудований браузер Inernet Explorer, їм не багато хто користується. У Windows 10 введений Edge, він непоганий в роботі і схожий з Chrome. Встановіть собі на комп'ютер той браузер, який ви звикли використовувати:  Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Яндекс браузер.

5. Adobe reader - програма для відкриття файлів pdf, в даному форматі часто можна знайти інструкції, скановані документи і т.д., з цього річ потрібна. Перед завантаженням приберіть галочку з додаткового пропозиції, щоб не встановлювало зайвого програмного забезпечення в навантаження.

6. OpenOffice - дана програма безкоштовна, з її допомогою можна відкривати офісні документи і їх редагувати. Також ви можете скачати звичайний Microsoft Office, правда він коштує грошей, але для багатьох це не проблема 🙂 адже є торрент трекер і там все можна знайти безкоштовно.

7. uTorrent - за допомогою даної програми можна завантажувати різні фільми, програми, книги, архіви і т.д. з торрент трекерів і різних ресурсів. Безкоштовна (хоча є і платна версія) і досить зручна програма, під час установки запропонує встановити три додаткові програми, їх встановлювати не обов'язково!

8. Ccleaner - програма для очищення комп'ютера, з її допомогою можна: видаляти зайві програми, видаляти зайве з автозавантаження, прибирати розширення з браузерів, чистити контекстне меню, виправляти реєстр, чистити комп'ютер від непотребу і т.д.

9. Panda Free Antivirus - один з кращих безкоштовних антивірусів. Установка безкоштовна, не вимагає оновлень, тобто встановили і забули. Ви встановлюєте собі на комп'ютер програму, а основні дії відбуваються на серверах компанії, що зменшує навантаження на ваш комп'ютер. Бази шкідливого ПО знаходяться на віддалених серверах компанії в хмарному сховищі, на комп'ютері клієнт антивіруса робить евристичний аналіз і постійне сканування. Антивірус сканує всі файли комп'ютера у фоновому режимі, якщо користувач не працює з комп'ютером.

З 2017 року на багатьох ПК сам перестав працювати і запускатися після завантаження Windows. З цього часу перейшов на Avast Free, він також не поганий в роботі. При установці Avast виберіть настроюється установку і відключіть частина компонентів, як на мене антивірус повинен бути антивірусом, а не багатофункціональним інструментом.

Далі йдуть програми без яких можна обійтися, але в той же момент вони можуть бути вам корисні:

Viber - безкоштовні дзвінки і повідомлення по всьому світу.

 Skype - програма для безкоштовного спілкування по всьому світу, можна просто телефонувати, можна дзвонити і бачити співрозмовника або відправляти йому повідомлення.

 AnyDesk - на даний момент безкоштовна програма для віддаленого доступу. З її допомогою можна налаштувати можливість заходити віддалено на ваш комп'ютер в будь-який час і з будь-якої точки земної кулі, або коли будуть проблеми з комп'ютером - продиктувати дані для входу вашому знайомому сіс.адміну, і він вам зможе допомогти з будь-якої точки земної кулі.

Aimp - безкоштовний аудіо програвач з безліччю функцій, зручний і з можливістю вибору різних інтерфейсів.

YouCam - платна програма для роботи камери. На торрент трекерах можна знайти "безкоштовний" варіант, дуже зручна і одна з кращих для камери.

Цих програм з головою вистачить для роботи комп'ютера, якщо щось упустив і ви знаєте ще якусь потрібну програму - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂