Як автоматично включати Num Lock при включенні комп'ютера

Якщо ви встановили цифровий пароль на вхід в Windows, або можливо ви використовуєте PIN-код замість пароля в Windows 10, то вам потрібно включати кожен раз Num Lock при включенні комп'ютера. Я розумію, щоб включити Num Lock не потрібно проводити багато дій, але все ж можна зробити так щоб він включався з включенням комп'ютера автоматично.

У деяких версіях BIOS (UEFI) можна в налаштуваннях включити включення цієї кнопки автоматично, але це не завжди працює. З цього ми підемо іншим шляхом, може він і складніше, але зробивши його один раз - ви отримаєте включений Num Lock завжди коли включаєте комп'ютер.

Почнемо з редагування реєстру

Реєстр в Windows містить параметри, які контролюють стану клавіш Num Lock і Caps Lock. З цього доведеться змінити деякі параметри в реєстрі, щоб Num Lock включався з включенням комп'ютера.

Перед будь-якою роботою з реєстром можна зробити його копію, або зробити точку відновлення системи, щоб при потребі все відкотити.

Запускаємо редактор реєстру: в пошуковий рядок вводимо  regedit  і вибираємо його зі списку

Тепер потрібно поміняти параметр InitialKeyboardIndicators в декількох місцях.

Спочатку заходимо по шляху HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Keyboard => з правого боку відкриваємо параметр InitialKeyboardIndicators подвійним клацанням миші і міняємо його на 2. Після чого натискаємо "ОК"

Тепер потрібно відкрити гілку HKEY_USERS і замінити параметр InitialKeyboardIndicators у всіх підпапках. Для початку в HKEY_USERS \ .Default \ Control Panel \ Keyboard міняємо InitialKeyboardIndicators на 2

тепер робимо таку ж процедуру для інших підпапок в HKEY_USERS, міняємо кругом параметр InitialKeyboardIndicators на 2

ще один параметр, потерпіть 🙂 залишилося не довго ...

ще два параметри змінити на 2 і все

і тут міняємо в останній раз і можна редактор реєстру закривати.

Відключаємо швидкий запуск або проробляємо процедуру з бубном 🙂

Після змін в реєстрі, по ідеї Num Lock вже повинен включатися автоматично. Але немає, функція швидкого запуску буде продовжувати завантажувати систему з вимкненим Num Lock. Є два варіанти вирішення:

1.После змін в реєстрі заходимо в "Пуск" і вибираємо "Вимкнути" => Завершення роботи

Тепер включаємо комп'ютер і коли дійде до екрану входу -Включає Num Lock => в систему заходити не потрібно, на екрані входу відразу вибираємо вимикання (завершення роботи)

Тепер кожен раз вмикаючи комп'ютер Num Lock буде включатися автоматично!

2.Есть другий спосіб, якщо з якихось причин у вас не працює перший - потрібно вимкнути швидкий запуск.

Натисніть на "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Керування електроживленням" => з лівого боку відкриваємо «Дія кнопки живлення» => Зміна параметрів, які зараз недоступні

прокручуємо екран вниз і ви побачите «Параметри завершення роботи», тут потрібно відключити швидкий запуск (знявши галочку) і натиснути "Зберегти зміни"

Тепер ваш комп'ютер буде завантажуватися з включеним Num Lock. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂