Як конвертувати MBR диск в GPT диск без втрати даних

У сьогоднішній статті розглянемо пару способів перетворення MBR диска в GPT диск без втрати даних. Дана інструкція писалася в Windows 10, але способи підходять для всіх версій Windows.

Раніше ми вже розглядали "як дізнатися диск використовує GPT або MBR? І як перетворювати їх один в одного". Способи описані в попередній статті конвертують MBR в GPT але всі дані на цих дисках затираються, а що якщо потрібно зробити перетворення і щоб вся інформація на них залишилася незаймана? Для таких цілей нам потрібно встановити додаткове безкоштовне програмне забезпечення, стандартними інструментами системи перетворення без втрати даних зробити не вийде.

  Конвертувати MBR диск в GPT диск без втрати даних в MiniTool Partition Wizard

1. Скачайте і встановіть програму MiniTool Partition Wizard. Цей додаток повністю безкоштовне, під час установки не пропонується ніякого додаткового ПЗ. Перейдіть на їх сайт => натисніть на Download => відкриється нова сторінка, натисніть на Free Download => відкрийте скачаний файл => погодитеся з ліцензійною угодою поставивши крапку в поле "I accept the agreement" і натиснувши на "Next" => виберіть куди встановити додаток (або залиште шлях за замовчуванням) і натисніть на "Next" => ще раз "Next" => Next => Install => Finish.

2. Відкрийте встановлену програму => натисніть на "Launch Application".

3. Натисніть на диск, який потрібно перетворити => в лівій колонці виберіть "Convert MBR disk to GPT disk".

4.  Зліва вгорі натисніть на "Apply".

5. Натисніть на "Yes".

6. Після натискання на "ОК" можна закривати додаток, обраний вами диск вже перетворений.

Конвертувати MBR диск в GPT диск без втрати даних в  EaseUS Partition Master Free

Раніше ми з допомогою даної програми розширювали диск за рахунок іншого диска, при цьому дані на обох дисках залишалися недоторканими. Дана програма під час установки пропонує встановити додаткове програмне забезпечення, яке вам непотрібно! З цього, або уважно читайте те, що пише під час установки або подивіться статтю "Як збільшити диск C в Windows 7, 8 і 10", там на початку описаний процес її установки.

1. Скачайте і встановіть програму EaseUS Partition Master Free.

2. Відкрийте програму => виберіть диск, який потрібно перетворити => натисніть на "Convert MBR to GPT".

3. Підтвердіть дію натиснувши на "Apply".

4.  Натисніть на "Yes" і після закінчення процесу перетворення натисніть на "ОК".

Можете закрити програму, обраний вами диск вже перетворений в GPT.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂