Як відключити USB-накопичувачі в Windows 10

Підключивши USB-накопичувач до вашого комп'ютера, будь-який користувач може заразити його шкідливим програмним забезпеченням або скопіювати з нього важливу інформацію. У сьогоднішній статті розглянемо як відключити USB-накопичувачі в Windows 10.

Відключити USB-накопичувачі в редакторі реєстру

Даний спосіб працює у всіх виданнях Windows 10, і відключає він тільки USB-накопичувачі, не впливаючи на мишу, клавіатуру і принтер підключений через USB. Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ USBSTOR. У розділі USBSTOR відкрийте параметр  Start => в поле "Значення" встановіть  4 і натисніть "ОК".

Тепер, якщо ви підключите флешку до комп'ютера - вона ніде не відображатиметься, а в диспетчері пристроїв ви побачите помилку установки драйвера для цього пристрою. Якщо ви захочете в майбутньому знову включити USB-накопичувачі - змініть значення параметра "Start" на 3 і натисніть "ОК".

Відключити USB-накопичувачі в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія десятки - переходите до першого способу. Якщо ви хочете відключити USB-накопичувачі іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Відкрийте "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => "Система" => "Доступ до знімних запам'ятовуючим пристроям" => в правій панелі відкрийте "Знімні диски: заборонити виконання".

3. Поставте крапку навпроти "Включено" та натисніть "ОК". Також поставте включено в "Знімні диски: Заборонити читання" і в "Знімні диски: Заборонити запис", вони також знаходяться в "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => "Система" => "Доступ до знімних запам'ятовуючим пристроям".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂