Дозволити (заборонити) запуск певних програм в Windows

Якщо вам потрібно обмежити запускаються програми на комп'ютері - тоді дана стаття для вас. У сьогоднішній статті ми розглянемо як за допомогою групових політик або в редакторі реєстру дозволити (заборонити) запуск певних програм.

Даний спосіб не є категоричним, і якщо ви дозволите запуск тільки певних програм - просунутий користувач зможе дозволити запуск всього, але все ж йому доведеться пошукати як це зробити.

Заборонити (дозволити) запуск певних програм за допомогою групових політик

Групові політики є тільки в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія Windows - переходите до другого способу. Якщо ви хочете заборонити (дозволити) запуск певних програм іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => "Система" => Якщо ви хочете заборонити запуск певних програм - відкрийте параметр "Чи не запускати зазначені додатки Windows", якщо ви хочете дозволити запуск певних програм, а решта щоб були під забороною - відкрийте "Виконувати тільки зазначені додатки Windows"

Поставте крапку в поле "Включено" та натисніть на "Показати". ВАЖЛИВО: в деяких версіях Windows дані дії забороняють самі групові політики, також перестає відкриватися диспетчер задач і редактор реєстру, що в свою чергу не дає повернути все як було і доводиться все виправляти в додаткових параметрах завантаження системи. Щоб такого не сталося - додавайте в список дозволених gpedit.msc і regedit.exe. Або створіть користувача, якому ви хочете обмежити відкриття програм і робіть дані дозволу для нього, залишивши собі право все змінити.

У цьому віконці потрібно ввести додатки, які дозволено (заборонено) запускати. Вводите назву файлу для запуску, якщо ви не знаєте його - натисніть на ярлик потрібної програми правою клавішею миші, зайдіть в властивості і подивіться.

Натисніть два рази на "ОК" і перезавантажте комп'ютер. Тепер ті додатки, які ви ввели в списку -будут відкриватися без проблем, а при відкритті програм відсутніх в списку - з'явиться вікно "... Зверніться до системного адміністратора" (це якщо ви дозволили запуск тільки певних програм, якщо ви заборонили запуск певних програм - то програми зі списку НЕ будуть відкриватися, а всі інші будуть працювати).

У будь-який момент ви зможете зайти в групові політики і відключити цей параметр, або додати в список інші дозволені програми.

Заборонити (дозволити) запуск певних програм в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ => в розділі Policies відкрийте розділ Explorer, якщо його немає - натисніть на розділ Policies правою клавішею, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть його Explorer => натисніть на розділ Explorer правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "параметр DWORD (32 Біта) => якщо ви хочете заборонити певні програми - назвіть новий параметр  DisallowRun , якщо ви хочете щоб запускалися тільки певні програми, а решта були під забороною - назвіть новий параметр  RestrictRun

3. Відкрийте параметр  RestrictRun або  DisallowRun => в поле "Значення" введіть  1 і натисніть клавішу Enter.

4. Натисніть на розділ Explorer правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => якщо ви хочете заборонити певні програми - назвіть новий розділ  DisallowRun, якщо ви хочете дозволити запуск певних програм - назвіть новий розділ  RestrictRun

5. Натисніть на розділ RestrictRun або DisallowRun правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть новий параметр  1

6. Важливо: в деяких версіях Windows дані дії забороняють самі групові політики, також перестає відкриватися диспетчер задач і редактор реєстру, що в свою чергу не дає повернути все як було і доводиться все виправляти в додаткових параметрах завантаження системи. Щоб такого не сталося - додавайте в список дозволених gpedit.msc і regedit.exe

 Відкрийте створений параметр => в поле "Значення" введіть ім'я виконуваного файлу програми, яку ви хочете заборонити (дозволити). У нашому прикладі ми забороняємо (дозволяємо) програму "Блокнот", ім'я виконуваного файлу notepad.exe => в поле "Значення вводимо notepad.exe і натискаємо на" ОК ".

7. Повторіть 5 і 6 пункт з інструкції стільки раз, скільки потрібно програм вам заборонити або дозволити. Наступні створювані параметри називайте цифрами по порядку (2, 3, 4 ...).

Закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂