Як подивитися і видалити збережені паролі в Firefox

Firefox за допомогою менеджера паролів дозволяє зберігати імена користувачів і паролі для кожного сайту. При повторному відвідуванні якогось сайту - Firefox автоматично заповнює ім'я користувача і пароль щоб увійти було простіше і швидше.

При вході на якийсь сайт у вас питає зберегти пароль чи ні, якщо ви натискаєте "Зберегти" - він автоматично додається в менеджер паролів Firefox і ви зможете ці дані подивитися в будь-який момент. А майстер-пароль захистить ваші дані. Firefox надає відмінний і захищений менеджер паролів, в той час як інші браузери не захищають ваші дані і доводиться встановлювати додаткове програмне забезпечення, таке як LastPass.

Як подивитися (видалити) збережені паролі Firefox

1. Відкрийте браузер Mozilla Firefox.

2.  Введіть в адресний рядок  about: preferences # privacy і натисніть Enter (або натисніть на три лінії справа вгорі, зайдіть в "Налаштування" => з лівого боку виберіть "Конфіденційність та безпека") => c правого боку біля "Логіни і паролі "натисніть на" Збережені логіни ".

3.  У цьому вікні показані збережені імена користувачів для кожного сайту. Паролі відразу приховані, щоб їх відобразити натисніть на "Показати паролі".

4. Натисніть на "Так".

5. У вікні є декілька колонок: перша - сайт для якого збережені облікові дані; друга "ім'я користувача" - логін для входу на сайт; третя "Пароль" - пароль для входу на сайт.

Ось так просто можна глянути збережений пароль для сайту в браузері. Також просто можна його видалити, натисніть на рядок з сайтом, облікові дані якого ви хочете видалити => після виділення рядка можна натиснути на "Видалити" і дані для цього сайту назавжди зникнуть, також можна натиснути "Видалити все" - тим самим видаливши всі збережені логіни і пароля для різних сайтів. Можна натиснути на "Приховати паролі" щоб приховати облікові дані знову.

Якщо сайтів зі збереженими паролями дуже багато - ви можете скористатися рядком пошуку та за назвою сайту знайти ваші облікові дані.

Якщо ви активно використовуєте менеджер паролів Firfox і ви не один користувач на комп'ютері - захистіть свої особисті дані за допомогою майстер-пароль. Що це вам дасть? Якщо хтось отримає доступ до вашого браузеру або скопіює собі профіль Firefox з вашого комп'ютера - він не зможе побачити збережені паролі, щоб отримати доступ до ваших даних - потрібно буде ввести майстер-пароль.

Щоб додати майстер-пароль зайдіть знову в "Налаштування" => Захист => і поставте галочку в поле "Використовувати майстер-пароль".

У вікні, вам потрібно придумати і ввести майстер-пароль. Тобто придумуємо надійний пароль, який ви не забудете, і вписуємо його в поле "новий пароль" і "Повторіть введення пароля" => після чого натискайте "ОК".

У наступному вікні вам повідомить, що майстер-пароль успішно змінений, натискаємо "ОК". Не забувайте майстер-пароль, а то ви самі втратите доступ до облікового запису в браузері.

Щоб в майбутньому поміняти майстер-пароль: вам потрібно зайти в "Налаштування" => Захист => і натиснути "Змінити майстер-пароль"

Коли заданий майстер-пароль - то при натисканні на "Збережені логіни" у вас буде запитувати даний майстер-пароль, без нього ніхто ваші дані не побачить.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂