Видалити зайве з контекстного меню Windows

Натискаючи на будь-який файл або папку правою клавішею миші ми бачимо контекстне меню, в ньому пропонується безліч варіантів дій з даним файлом або папкою. Багато з встановлюваних додатків додають себе в контекстне меню, і з часом воно стає все більше і більше. У сьогоднішній статті розглянемо кілька способів чищення контекстного меню в Windows.

Інструкції в цій статті працює в будь-якій версії Windows! Видаляти зайве з контекстного меню можна за допомогою редактора реєстру і за допомогою програм, ми розглянемо три способи.

Видалити зайве з контекстного меню за допомогою редактора реєстру.

Даний спосіб найскладніший і напевно єдиний плюс, що не потрібно нічого завантажувати. Перед роботою з реєстром рекомендую зробити точку для відновлення системи.

На жаль елементи з контекстного меню не лежать в одному розділі, всі вони розкидані:

HKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shell

HKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shellex \ ContextMenuHandlers

HKEY_CLASSES_ROOT \ AllFileSystemObjects \ ShellEx

HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell

HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shellex \ ContextMenuHandlers

Щоб знайти якийсь елемент з контекстного меню, доведеться пройтися по всіх розділах перерахованих вище, далі ми розглянемо докладніше.

1. Відкриваємо редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) пишемо команду  regedit  і натискаємо Enter;

2. Відкриваємо в лівій колонці розділ  HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shell. У shell є інші розділи, які є якимось елементом в контекстному меню. Наприклад в розділі shell ми вибрали розділ Bridge (дивіться малюнок), в значенні написано Browse in Adobe Bridge CS6, а це самий верхній пункт контекстного меню.

3. Є три варіанти позбудеться від цього елемента: натиснути на розділ Bridge правою клавішею миші і вибрати з меню "Видалити" (мінус даного способу, що ви не зможете його по потребі повернути назад); другий і третій варіант потребують створення строкового параметра. Тобто, коли в лівій колонці обраний розділ Bridge => в правій колонці в порожньому місці натисніть правою клавішею миші "Створити" => Строковий параметр.

4. Якщо назвати параметр  LegacyDisable  -то елемент пропадає з контекстного меню, якщо ви параметр назвете  Extended  -  елемент буде приховано з контекстного меню, але якщо ви під час натискання правою клавішею миші на файл або папку будете тримати клавішу Shift -Елемент відобразиться! Загалом вибирайте потрібну назву. Як тільки ви створите параметр - елемент пропаде з контекстного меню.

5.  Тепер в лівій колонці редактора реєстру вибираємо  HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shellex \ ContextMenuHandlers. У ContextMenuHandlers шукаємо інші елементи, які можна відключити.

6. Наприклад у нас є в контекстному меню відправка на інший пристрій за допомогою  Shareit

7. У розділі ContextMenuHandlers вибираємо Shareit.FileContexMenuExt, в правій колонці за допомогою подвійного клацання лівою клавішею миші відкриваємо параметр з ім'ям "За замовчуванням".

8. Ставимо кілька тире перед змістом і натискаємо "ОК". Тепер відкриваючи контекстне меню Shareit ви не побачите. Подивіться в розділі ContextMenuHandlers чи є ще щось непотрібне, якщо є - повторіть для нього 7 і 8 пункт.

 

Таким чином ви можете пройтися по всіх гілках написаних перед початком інструкції і прибрати все зайве з контекстного меню. Також для кожного типу файлу в контекстному меню є додаткові елементи, в наступному пункті розглянемо їх видалення.

9. Якщо ви натискаєте на якийсь тип файлів і бачите непотрібний елемент контекстного меню - потрібно для початку дізнатися розширення даного типу файлу (як дізнатися розширення описувалося на початку інструкції). Коли ви знаєте розширення - в редакторі реєстру перейдіть до розділу  HKEY_CLASSES_ROOT \  тут шукайте потрібне розширення, наприклад ми шукаємо .mkv => коли обраний в лівій колонці потрібний нам розділ  .mkv  з правого боку в параметрі "За замовчуванням" запам'ятовуємо "Значення", в нашому прикладі  mplayerc.mkv

10. Тепер шукаємо в  HKEY_CLASSES_ROOT  розділ  mplayerc.mkv   => відкриваємо знайдений розділ і в ньому є розділ Shell  => проводимо в цьому розділі дії описані в інструкції вище з 2-4 пункт.

Теж саме повторюємо для інших розширень, щоб видалити непотрібні елементи з контекстного меню.

Видалити зайве з контекстного меню за допомогою ShellMenuView і ShellExView.

Даний спосіб набагато простіше ніж пошук непотрібного в редакторі реєстру, він робиться за допомогою двох безкоштовних утиліт, які навіть не потрібно встановлювати. Ви повинні знати розрядність своєї операційної системи (32 або 64-розрядна).

1. Відкриваємо сайт nirsoft.net => шукаємо на сторінці і натискаємо на Download ShellMenuView (якщо у вас 32-розрядна Windows), або на Download ShellMenuView for x64 (якщо у вас 64-розрядна Windows).

2. Відкриваємо скачаний архів, його потрібно розпакувати в будь-який зручний вам місце (в системі повинен бути встановлений архіватор).

3. Відкриваємо розпаковану папку і запускаємо з неї додаток  shmnview.exe 

4.Дана утиліта англійською (якщо вас це не влаштовує - на тому ж сайті де ви скачували утиліту перераховані різні мови, скачайте потрібну мову і розпакуйте його в папку з програмою), але це не є проблемою, адже відключення непотрібного елементу з контекстного меню робиться натисканням на червону крапку, а включення - на зелену. Тобто шукаємо з списку непотрібний елемент, вибираємо його і натискаємо червону крапку для його відключення. Ви напевно помітили, що один і той же елемент повторюється в списку, вгорі є колонки і по ним можна сортувати список. Тобто наприклад нам потрібно відключити один елемент для всіх типів файлів і папок - натискаємо на Menu Name вгорі => список виставляє по порядку елементи з контекстного меню, вибираємо повторюється непотрібний елемент за допомогою Shift і стрілки і відключаємо його натиснувши на червону крапку.Або може ви хочете почистити контекстне меню тільки для папок: натискаємо вгорі на колонку File Type, коли список виставиться по порядку шукаємо Directory => виділяємо непотрібне і натискаючи на червону крапку відключаємо елементи. У майбутньому якщо ви щось захочете включити знову - виберіть його і включіть за допомогою зеленої точки.

5.  Відкриваємо сайт nirsoft.net => шукаємо на сторінці і натискаємо на Download ShellExView (якщо у вас 32-розрядна Windows), або на Download ShellExView for x64 (якщо у вас 64-розрядна Windows).

6. Відкриваємо скачаний архів, його потрібно розпакувати в будь-який зручний вам місце (в системі повинен бути встановлений архіватор).

7. Відкриваємо розпаковану папку і запускаємо з неї додаток  shexview.exe. Дана утиліта працює також як і попередня, тобто повторіть все з 4-го пункту.

Видалити зайве з контекстного меню за допомогою Ccleaner.

Універсальна безкоштовна утиліта Ccleaner, з її допомогою можна: відключити зайві програми в автозавантаження, почистити систему від тимчасових файлів, почистити реєстр, видалити програми, видалити розширення з браузерів і т.д. Також дана утиліта допоможе вам почистити контекстне меню, правда бачить вона в повному обсязі елементи.

Скачайте та встановіть програму Ccleaner => запустіть його => в лівій колонці відкрийте "Сервіс" => Автомат => вгорі перейдіть у вкладку "Контекстне меню" => виберіть непотрібний елемент з контекстного меню і натисніть "Вимкнути". Таким же способом ви можете вибрати будь-який елемент і знову його включити.

Також ви можете ознайомитись з настановами щодо наступних кроків прибрати зайве з "Відкрити за допомогою" і як налаштувати меню відправити. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи правки контекстного меню або просто є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂