Як відключити панель управління і настройки інтерфейсу в Windows

За допомогою панелі управління і параметрів Windows можна зробити безліч змін в системі, що не завжди добре. Коли ви єдиний користувач в системі, то такі інструменти як панель управління і параметри допомагають вам у налаштуванні системи. Але якщо користувачів багато - дуже часто виникають проблеми з системою, через те, що хтось копався в параметрах і панелі управління. У сьогоднішній статті розповімо як обмежити доступ до панелі управління і до параметрів Windows.

Можна створити другого користувача в системі і відключити йому всі можливі настройки. Також якщо комп'ютер громадського користування можна налаштувати систему і зробити так, щоб після кожної перезавантаження вона була в тому ж стані, що і при включенні. А можна просто відключити панель управління і параметри.

Домашня Windows: відключити панель управління і параметри за допомогою реєстру

Якщо у вас Windows 7, 8 і 10 домашньої редакції, то редактор групових політик вам недоступний і доведеться використовувати редактор реєстру, щоб відключити панель управління і параметри. Якщо у вас Windows професійна, максимальна або корпоративна, то можна переходити до наступного способу, хоча і цей буде працювати на вашій системі.

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку відновлення або копію реєстру. Зайдіть в систему під користувачем, який має права адміністратора.

Через рядок пошуку або через меню виконати (запускається клавішами Win + R) введіть команду  regedit і натисніть Enter.

 Відключити панель управління для користувача під яким ви зайшли в систему:

1. У лівій бічній панелі перейдіть до наступного розділу  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies

2. Далі виділіть розділ  Explorer , якщо його немає - натисніть на  Policies  правою клавішею миші та виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть його  Explorer => натисніть на Explorer правою клавішею миші та виберіть зі списку "Створити" => Параметр DWORD (32 біти)

3. Назвіть створений параметр  NoControlPanel 

4. Відкрийте параметр NoControlPanel подвійним клацанням миші і в поле значення поставте 1 після чого натисніть "ОК"

Тепер при відкритті "Параметри" з меню Пуск або панелі завдань - буде писати помилку. Щоб повернути все як було - видаліть параметр NoControlPanel або в поле значення замість 1 поставте 0

Відключити панель управління і параметри для всіх користувачів комп'ютера:

1. Зайдіть в редактор реєстру (як зайти - описувалося вище). У лівій бічній панелі перейдіть до наступного розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer;

2. Виконайте з 2 по 4 пункт з інструкції вище. Тобто в розділі Explorer створіть параметр  NoControlPanel   і значення йому задайте 1 => перезавантажте комп'ютер.

Відключити панель управління і параметри для інших користувачів.

1. Відкриваємо редактор реєстру (як відкрити - описувалося вище). У лівій бічній панелі потрібно перейти до розділу   HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ ProfileList  Коли ви отруюються розділ  ProfileList  (натиснувши на стрілку поруч) то в ньому кожен розділ буде означати якогось користувача, натисніть на будь-який розділ і в правій колонці в параметрі  ProfileImagePath  побачите шлях до профілю.

2.  У розділі  ProfileList  вибираємо кожен розділ по черзі, шукаємо в параметрі  ProfileImagePath  користувача, якому потрібно відключити параметри і панель управління. Коли знайдете - запам'ятайте або перепишіть собі кудись назва розділу  S -1 - ....;

3. У лівій бічній панелі відкриваємо  HKEY_USERS і шукаємо назву розділу з пункту  2 (S-1 -....) =>

4.   І далі в цьому розділі відкриваємо  SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer. Вибравши з лівого боку розділ Exporer - в правій колонці в порожньому місці натискаємо правою клавішею миші => Створити => Параметр DWORD (32 біти);

5. Називаємо новий параметр  NoControlPanel

6. Відкриваємо його подвійним клацанням миші і ставимо значення  після чого натискаємо "ОК" і закриваємо редактор реєстру. Щоб зміни вступили в силу - потрібно перезавантажити комп'ютер.

У всіх випадках, щоб повернути все як було - потрібно видалити параметр NoControlPanel або відкрити його і замість 1 задати 0 .

Windows професійна, максимальна, корпоративна: відключити панель задач і параметри за допомогою групових політик

Якщо у вас Windows корпоративна, професійна або максимальна, то відключити панель управління і параметри на багато простіше! Використовуючи редактор групових політик ви можете відключити налаштування як для себе, так і для інших користувачів комп'ютера, не виходячи зі свого облікового запису.

Щоб відключити панель задач і параметри тільки для облікового запису під якою ви зайшли:

1.Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати запускається клавішами Win + R) пропишіть команду  gpedit.msc  і натисніть Enter

2.В лівій панелі виберіть "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => Панель управління, а в правій колонці подвійним клацанням лівої кнопки миші натисніть на "Заборонити доступ до панелі управління і параметрам комп'ютера"

3. У вікні, поставте галочку в поле "Включено" та натисніть "ОК".

Все, тепер зайти в параметри і панель управління під даним користувачем вийде!

Якщо ви хочете відключити параметри і панель управління іншим користувачам, залишаючи включеними їх для свого облікового запису і не виходячи з неї - зробіть все за інструкцією, після чого виконайте 2 і 3 пункт з інструкції вище.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂