Як виправити служби Windows Update 10

У Windows 10 установка оновлень відбувається у фоновому режимі, вони завантажуються і встановлюються автоматично. Іноді виникають помилки і центр оновлення не може встановити оновлення, що призводить до зупинки завантаження нових оновлень і застосування їх до системи. У сьогоднішній статті ми розглянемо як виправити помилки в центрі оновлення Windows.

Раніше ми розглядали як зробити щоб оновлення не встановлювалися автоматично - зупинити автоматичне завантаження та установку оновлень в Windows 10. Також, писали про те як видалити непотрібне оновлення і заборонити установку саме цього оновлення.

Виправити служби Windows Update за допомогою усунення несправностей

У Windows 10 є вбудований інструмент для виправлення різних неполадок системи, називається він "Усунення неполадок". Даний інструмент спробує виправити центр поновлення і виконає такі завдання: зупинить службу оновлення Windows; перейменує папку з кешем оновлень \ Windows \ SoftwareDistribution; запустить службу оновлень знову.

У рядку пошуку пишемо "Усунення неполадок" і вибираємо даний інструмент з знайдених результатів.

У вікні, в пункті "Система і безпека" вибираємо "Пошук та усунення несправностей за допомогою служби Windows Update".

Відкриється "Діагностика і запобігання неполадок на комп'ютері", вам потрібно натиснути на "Додатково".

В поле "Автоматично застосовувати виправлення" повинна стояти галочка, натисніть на "Запуск від імені адміністратора".

У наступному вікні натисніть "Далі" => якийсь час буде відбуватися діагностика і дії описані вище, а в наступному вікні повідомить результат. Тепер закривайте вікно і повторно пробуйте встановити оновлення.

Найчастіше за допомогою інструменту "Пошук та усунення несправностей" вдається виправити помилки центру поновлення Windows. Але якщо проблема не вирішена - можна спробувати виправити проблему вручну.

Відключити оновлення інших продуктів Microsoft

1. Зайдіть в меню "Пуск" => "Параметри".

2. Відкрийте "Оновлення і безпеку".

3. З лівого боку виберіть "Центр оновлення Windows" з правого боку відкрийте "Розширені можливості пошуку".

4. Приберіть галочку з пункту "При оновленні Windows надати поновлення для інших продуктів Майкрософт".

5. Запустіть перевірку оновлень заново.

Виправити центр поновлення Windows за допомогою видалення кеша вручну Windows 7,8 або 10

Виконуємо очищення кеша одним із способів нижче, якщо не виходить першим способом - спробуйте наступний.

1. Натисніть на панель завдань правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер завдань". У вікні, перейдіть у вкладку "Служби" і знайдіть  wuauserv  (служби Windows Update) => натисніть на дану службу правою клавішею миші та виберіть "Зупинити".

Тепер відкрийте провідник і перейдіть в папку C: \ Windows \ SoftwareDistribution. З даної папки потрібно видалити все. Не бійтеся видаляти, там немає нічого важливого, в дану папку завантажуються поновлення перед установкою.

Після видалення папок запустіть службу центру поновлення знову: зайдіть в диспетчер задач (натиснувши на панель завдань правою клавішею миші і вибравши його зі списку) => служби => на  wuauserv  натисніть правою клавішею миші та виберіть "Запустити".

2. Другий спосіб зупинити службу і видалити кеш: натисніть на "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (адміністратор)" => напишіть команду  net stop wuauserv  і натисніть клавішу Enter.

Напишіть команду  net stop bits  і натисніть Enter => напишіть команду  del c: \ windows \ SoftwareDistribution / q / s  і знову натисніть Enter => виконайте команду  net start wuauserv  і натисніть Enter.

Напишіть команду  net start bits і натисніть Enter, після чого закрийте командний рядок.

Тепер знову пробуємо завантажити і встановити оновлення, хоча швидше за все система сама вже це робить. Дані способи повинні виправити помилки установки оновлень в центрі оновлень Windows.

Windows 7,8 або 10: завантаження оновлень вручну WSUS Offline Update

Якщо варіанти вирішення вище не вирішили проблеми з оновленням - скористайтеся інструментом стороннього виробника під назвою WSUS Offline Update.

Цей інструмент завантажить доступні оновлення Windows від Microsoft та встановить їх. Виконавши оновлення таким способом один раз - в майбутньому все поновлення через центр поновлення Windows будуть встановлюватися без проблем.

СкачайтеWSUS Offline Update: справа вгорі натисніть на Version XX => після чого почнеться завантаження.

Розпакуйте викачаний архів і запустіть в розпакованої папці файл UpdateGenerator.exe.

Вам потрібно знати який розрядності Windows ви використовуєте, один із способів дізнатися - це в рядку пошуку написати "Відомості" і вибрати зі знайдених варіантів "Відомості про систему" => Ім'я ОС і Тип вкаже вам потрібні дані. Наприклад нам потрібно виправити проблеми оновлення в Window 7 86 розрядної - в відкрилася програмі WSUS Offline Update ставимо галочку в поле Windows 7 x86 Global і натискаємо "Start". Після даних дій почнеться завантаження оновлень.

Дочекайтеся завантаження всіх оновлень, швидкість завантаження залежить від того скільки невстановлених оновлень на ваш комп'ютер накопичилося на серверах Майкрософт, а також від швидкості мережі інтернет.

Після завантаження Вам напише "Download / image creation / copying successful", натисніть "Ні" (або так, якщо ви хочете побачити список завантажених оновлень).

Тепер в тій же розпакованої папці, де ви запускали UpdateGenerator.exe, зайдіть в папку client => і запустіть файл UpdateInstaller.exe

Натисніть "Start", щоб встановити завантажені оновлення.

Все, на вашу систему встановляться всі доступні на даний момент поновлення, а вже наступні будуть встановлюватися в нормальному режимі через центр поновлення Windows. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂