Як задати заставку в Windows

У всіх версіях Windows є екранна заставка, яка показує різні зображення, якщо ви не використовували комп'ютер певний час. Наприклад, ви відійшли від комп'ютера на кілька хвилин, якщо дана функція включена - через час (вибране вами в настройках) на екрані будуть показуватися різні зображення або фігури, і коли ви натиснете на будь-яку клавішу або поворушіть мишкою - ви повернетеся на робочий стіл ( або на екран блокування для введення пароля). У сьогоднішній статті ми розглянемо як встановити заставку для конкретних або всіх користувачів в Windows 7, 8 і 10.

Раніше ми розглядали як включити заставку в параметрах заставки. Також, в попередній статті ми розглядали як змінити час бездіяльності, через скільки включати екранну заставку, і переходити на екран входу в систему чи ні. Сьогодні ми поставимо заставку використовуючи групові політики або редактор реєстру, що дозволить нам встановити її як певному користувачеві, так і всім. Також, якщо ви встановите заставку способами з цієї статті - інші користувачі не зможуть її змінити (в "Параметри екранної заставки" можливість зміна заставки буде відключена).

 Задати заставку в редакторі локальної групової політики

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви хочете задати заставку іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2.  Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Панель управління" => "Персоналізація" => відкрийте "Застосування зазначеної заставки".

3. Поставте крапку біля "Включено" => в поле "Ім'я файлу заставки" введіть ім'я файлу .scr (наприклад: "Bubbles.scr") заставки, яку ви хочете поставити, і натисніть на "ОК". Якщо файл .scr заставки знаходиться не в каталозі "C: \ Windows \ System32" - вам потрібно ввести повний шлях до файлу (наприклад, у вас файл заставки зберігається на диску D в папці 1234 і назва його Bubbles.scr, значить в поле "Ім'я файлу заставки" потрібно ввести D: \ +1234 \ Bubbles.scr).

Задати заставку в редакторі реєстру

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.  Якщо ви хочете задати заставку користувачеві під яким увійшли в систему - перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Control Panel \ Desktop . Якщо ви хочете задати заставку всім користувачам комп'ютера - перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Control Panel \ Desktop. Якщо в розділі Windows немає розділу Control Panel - натисніть на дбав Windows правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ Control Panel

Натисніть на розділ Control Panel правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ Desktop

3.  Натисніть на розділ  Desktop  правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть новий параметр  SCRNSAVE.EXE

4.  Відкрийте параметр SCRNSAVE.EXE => в поле "Значення" введіть ім'я файлу .scr (наприклад: "Bubbles.scr") заставки, яку ви хочете поставити, і натисніть на "ОК". Якщо файл .scr заставки знаходиться не в каталозі "C: \ Windows \ System32" - вам потрібно ввести повний шлях до файлу (наприклад, у вас файл заставки зберігається на диску D в папці 1234 і назва його Bubbles.scr, значить в поле "значення" потрібно ввести D: \ 1234 \ Bubbles.scr). Закрийте редактор реєстру.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂