Змінити порт для підключення до віддаленого робочого столу в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як змінити порт для підключення до віддаленого робочого столу в Windows 10.

За замовчуванням для підключення до віддаленого робочого столу використовується порт 3389. Щоб змінити порт на потрібний вам - ви повинні увійти в систему користувачем володіє правами адміністратора і трохи підправити реєстр. Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + r) введіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Terminal Server \ WinStations \ RDP-Tcp. У розділі RDP-Tcp відкрийте параметр  PortNumber => "система обчислення" виберіть "Десяткова" => в поле "Значення" введіть порт, який хочете використовувати для підключення до віддаленого робочого столу. Натисніть "ОК" і закрийте редактор реєстру.

3. Перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Після зміни порту ви повинні вказувати нове його значення в рядку підключення на клієнтській машині. Тобто, відкрийте інструмент "Підключення до віддаленого робочого столу" і в рядку "Комп'ютер" введіть IP-адресу і порт комп'ютера до якого ви підключаєтеся, у вигляді IP-адреса: порт (наприклад, 192.168.1.3:3330).

Якщо ви поміняли порт і не можете підключитися до комп'ютера - швидше за все потрібно вирішити даний порт в брандмауері Windows.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂