Як відключити додатки в автозавантаженні Windows 10

Багато що встановлюються додатки додають себе в автозавантаження і при кожному включенні комп'ютера запускаються разом зі стартом системи. Все б нічого, але з часом якщо таких додатків дуже багато, комп'ютер починає завантажуватися довше і сама Windows насилу обробляє ваші запити. У сьогоднішній статті розглянемо як за допомогою різних інструментів в Windows 10 відключати додатки з автозавантаження.

З включенням комп'ютера бажано, щоб завжди запускався антивірус, а також деякі додатки для роботи з швидкими клавішами (якщо ви використовуєте ноутбук). Багато додатків, які стартують разом з запуском системи - тільки їдять системні ресурси, а по суті ви ними користуєтеся раз в тиждень. Всі додатки в автозавантаженні можна запускати по потребі з ярлика.

Відключення програм з автозавантаження в диспетчері завдань.

1. Запустіть диспетчер задач: натисніть на панель завдань правою клавішею миші та виберіть з меню "Диспетчер завдань" (також диспетчер задач можна запустити за допомогою клавіш ctrl + alt + Esc, за допомогою команди виконати або рядки пошуку ввівши в них taskmgr).

2. Якщо ви запускаєте "Диспетчер завдань" в перший раз - натисніть лівою клавішею миші на "Детальніше".

3. Відкрийте вкладку "Автозавантаження", тут ви можете відключити більшу частину додатків. Якщо ви не знаєте, що за додаток включено в автозавантаженні - натисніть на нього правою клавішею миші і в меню, виберіть "Пошук в інтернеті", відкриється браузер і ви зможете прочитати потрібну інформацію про вибрану програму.

4.  Щоб відключити додаток з автозавантаження - виділіть його і натисніть лівою клавішею миші на "Відключити", або натисніть на сам додаток правою клавішею миші та виберіть з меню "Відключити".

 Додаток буде відключено і наступного разу при включенні комп'ютера воно не буде запускатися разом з системою. Ви таким способом можете відключити всі програми, залишити тільки антивірус і подивіться на скільки зміниться швидкість завантаження вашого комп'ютера. У будь-який момент ви можете включити будь-відключене додаток - зайшовши в диспетчер задач => автозавантаження => натиснувши на потрібну програму правою клавішею миші та вибравши "Увімкнути".

Видалити або додати елементи автозавантаження в папку "Автозавантаження".

Виконайте все за інструкцією "Як зробити щоб програма запускалася при запуску Windows 10".

Видалити з автозавантаження в редакторі реєстру.

Перед редагуванням реєстру рекомендуємо створити точку для відновлення системи.

  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

Якщо ви хочете видалити зайве з автозавантаження поточного користувача - вам потрібно правити реєстр в розділах:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce

Якщо ви хочете видалити зайве з автозавантаження всіх користувачів - вам потрібно правити реєстр в розділах:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer \ Run

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer \ Run

Якщо 64-розрядна Windows:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce

Тобто, вам потрібно переходити по шляхах зазначеним вище, вибирати розділи Run або RunOnce => в них з правого боку шукати параметр з ім'ям вашого застосування і видаляти його (натисканням по ньому правою клавішею миші - видалити).

Якщо на вашому комп'ютері встановлено CCleaner -ви з його допомогою зможете відключити додатки з автозавантаження, також дане додаток допоможе вам почистити систему від сміття і трохи підправити реєстр.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂