Як відключити (включити) мережевий адаптер в Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як різними способами відключити або включити мережевий адаптер (підключення до мережі) в Windows.

Відключити або включити мережевий адаптер в мережевих підключеннях

1. У рядку пошуку або в меню виконати введіть  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter  і натисніть клавішу Enter (або зайдіть в меню "Пуск" => "Параметри" => "Мережа та інтернет" => "Стан" => " налаштування параметрів адаптера ").

2. З лівого боку натисніть на "Зміна параметрів адаптера".

3. Щоб відключити мережеве підключення: виберіть мережевий адаптер, який потрібно відключити, і натисніть на "Відключення мережевого пристрою" (або натисніть на підключення до мережі правою кнопкою миші і виберіть "Відключити").

Щоб включити мережеве підключення: виберіть мережевий адаптер, який потрібно включити, і натисніть на "Включення мережевого пристрою" (або натисніть на підключення до мережі правою кнопкою миші і виберіть "Включити").

 Відключити або включити мережевий адаптер в диспетчері пристроїв

1. Відкрийте "Диспетчер пристроїв": один із способів - в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  devmgmt.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Щоб відключити мережеве підключення: відкрийте "Мережеві адаптери", натисніть правою кнопкою миші на той, який потрібно відключити, і натисніть на "Відключити пристрій". У вікні натисніть на "Так".

Щоб включити мережеве підключення: відкрийте "Мережеві адаптери", натисніть правою кнопкою миші на той, який потрібно включити, і натисніть на "Включити пристрій".

  Відключити або включити мережевий адаптер за допомогою команди WMIC

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть cmd і натисніть на знайденому результаті правою клавішею миші, виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  wmic nic get name, index  і натисніть клавішу Enter. Навпаки імені мережевого адаптера, який потрібно ввімкнути або вимкнути знаходиться індекс, який вам потрібно запам'ятати.

3. Щоб відключити мережевий адаптер використовуйте команду  wmic path win32_networkadapter where index = 2 call disable  (цифру виділену червоним потрібно замінити на індекс мережевого адаптера, який ви запам'ятали в другому пункті).

Щоб включити мережевий адаптер використовуйте команду  wmic path win32_networkadapter where index = 2 call enable  (цифру виділену червоним потрібно замінити на індекс мережевого адаптера, який ви запам'ятали в другому пункті).

  Відключити або включити мережевий адаптер за допомогою команди Netsh

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть cmd і натисніть на знайденої командному рядку правою клавішею миші, виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  netsh interface show interface і натисніть клавішу Enter. Запам'ятайте "Ім'я інтерфейсу" мережевого адаптера, який потрібно відключити або включити.

3. Щоб відключити мережеве підключення використовуйте команду  netsh interface set interface "Ethernet" disable  (виділене червоним замініть на ім'я інтерфейсу мережевого адаптера, який ви дізналися в другому пункті інструкції).

Щоб включити мережеве підключення використовуйте команду  netsh interface set interface "Ethernet" enable  (виділене червоним замініть на ім'я інтерфейсу мережевого адаптера, який ви дізналися в другому пункті інструкції).

  Відключити або включити мережевий адаптер в PowerShell

1.  Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell, натисніть на знайденому результаті правою клавішею миші та виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  Get-NetAdapter | format-list і натисніть клавішу Enter. Запам'ятайте ім'я мережевого адаптера, якого ви хочете відключити або включити.

3. Щоб відключити мережевий адаптер використовуйте команду  Disable-NetAdapter -Name "Ethernet" -Confirm: $ false   (виділене червоним замініть на ім'я мережевого адаптера, яке ви дізналися в другому пункті інструкції).

Щоб включити мережевий адаптер використовуйте команду En able-NetAdapter -Name "Ethernet" -Confirm: $ false  (виділене червоним замініть на ім'я мережевого адаптера, яке ви дізналися в другому пункті інструкції).

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂