Як відкривати файли (папки) одним або подвійним клацанням в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо пару способів як налаштувати відкриття файлу (папки) одним або подвійним клацанням миші.

Найчастіше за замовчуванням в Windows всі файли і папки відкриваються подвійним клацанням лівої кнопки миші, якщо натиснути на якийсь файл одним клацанням - файл (папка) просто виділяється. Ви ж можете змінити подвійне клацання на одинарний і відкривати потрібний вам файл натискаючи по ньому один раз.

Налаштувати відкриття файлів (папок) одним або подвійним щелком в параметрах провідника

1. Відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E.

2.  Відкрийте параметри провідника: один із способів - в самому провіднику зайдіть лівому куті "Файл" і виберіть "Параметри" (змінити параметри папок і пошуку).

3. У вкладці "Загальні" в підміню "Клацання миші" виберіть один з трьох варіантів і натисніть "ОК":

  • Відкривати одним клацанням, виділяти покажчиком. Підкреслювати підписи значків;
  • Відкривати одним клацанням, виділяти покажчиком. Підкреслювати підписи значків при наведенні.
  • Відкривати подвійним, а виділяти одним клацанням.

Налаштувати відкриття файлів (папок) одним або подвійним щелком в редакторі реєстру

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. У лівій колонці перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer. У розділі Explorer змінюючи два параметра ви можете задати відкриття елементів подвійним або одинарним клацанням миші.

3. Щоб відкривати елементи подвійним клацанням: відкрийте параметр  ShellState і змініть в першому рядку значення шостого стовпчика на 3E , в третьому рядку в шостому стовпчику у вас має бути 01 , після внесення змінений натисніть "ОК" (дивіться малюнок).

Відкрийте параметр  IconUnderline,  в поле "Значення" поставте  2 і натисніть "ОК".

4. Щоб відкривати елементи одним клацанням миші і підкреслювати підписи значків: відкрийте параметр  ShellState і змініть в першому рядку значення шостого стовпчика на 1 E , в третьому рядку в шостому стовпчику у вас має бути 01 , після внесення змінений натисніть "ОК" (дивіться малюнок ).

Відкрийте параметр  IconUnderline,  в поле "Значення" поставте 3 і натисніть "ОК".

5.  Щоб відкривати елементи одним клацанням миші і підкреслювати підписи значків при наведенні: відкрийте параметр  ShellState і змініть в першому рядку значення шостого стовпчика на 1 E , в третьому рядку в шостому стовпчику у вас має бути 01 , після внесення змінений натисніть "ОК" ( дивіться малюнок).

Відкрийте параметр  IconUnderline,  в поле "Значення" поставте 2 і натисніть "ОК".

6. Після вибору потрібного закрийте редактор реєстру та перезавантажте провідник, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂