Як видалити папку Windows.old в Windows 10

Якщо ви оновилися з Windows 7-8 до Windows 10, або встановили нову збірку - на вашому системному диску з'явилася папка Windows.old, яка містить копію старої установки Windows і досить велика за розміром. Дана стаття покаже вам, як видалити Windows.old в Windows 10.

Якщо ви видалите дану папку то не зможете відкотити систему до попередньої збірці Windows. Якщо ви не плануєте повертатися до попередніх версій Windows, і якщо вам не подобається те, що якісь папки займають на системному диску від 10Гб - скористайтеся одним із способів в цій статті.

Видалити Windows.old за допомогою налаштувань

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть "Параметри".

2. Зайдіть в "Система" =>  з лівого боку виберіть "Пам'ять пристрою" => з правого боку натисніть на "Звільнити місце зараз"

3. Після сканування система покаже, що і скільки займає місця на даному диску. Поставте прапорець біля "Попередні установки Windows" і натисніть на "Видалити файли".

Видалити Windows.old за допомогою очищення диска

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  cleanmgr  і натисніть клавішу Enter.

2. Виберіть диск на якому у вас встановлена система Windows (зазвичай це диск С) і натисніть на "ОК".

3. Натисніть на "Очистити системні файли".

4. Ще раз виберіть диск на якому Windows і натисніть на "ОК".

5. Поставте прапорець в "Попередні установки Windows", щоб звільнити більше місця можна поставити прапорець у полі "Тимчасові файли установки Windows", після чого натисніть на "ОК".

Видалити Windows.old за допомогою CCleaner

По суті той же самий спосіб видалення папки Windows.old, що і вище, але за допомогою стороннього програмного забезпечення. Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​утиліта для чищення системи CCleaner - скористайтеся ним.

1. Запустіть утиліту Ccleaner.

2. Виберіть "Очищення" => Windows => в списку "Інше" поставте прапорець в полі "Стара установка Windows" => після чого натисніть "Очищення" => ще раз "Очищення" щоб очистити знайдене.

Видалити Windows.old в командному рядку

1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (адміністратор).

2.  Введіть команду  attrib -r -a -s -h C: \ Windows.old / S / D   і натисніть клавішу Enter. Тепер введіть команду  RD / S / Q% SystemDrive% \ windows.old  і натисніть клавішу Enter.

Після виконання команд закрийте командний рядок. Папка Windows.old видалена.

Є ще один спосіб: зайти в додаткові параметри запуску => запустити там командний рядок => виконайте команду  DiskPart  => виконуємо команду  list volume і дивимося за обсягом диска, який з них містить Windows, запам'ятовуємо букву і виконуємо команду exit щоб вийти з DiskPart. Тепер потрібно виконати команду  RD / S / Q "E: \ Windows.old"  тільки замість вкажіть букву диска, яку ви дізналися в DiskPart. Після виконання команд закрийте командний рядок і натисніть "Продовжити".

Даних способів видалення папки Windows.old має Вам вистачити, якщо є доповнення - пишіть коментарі. Удачі Вам 🙂