Додати безпечний режим в меню завантаження Windows 8 і 10

Довгий час використовували безпечний режим, щоб усунути будь-які проблеми Windows. Він запускається з обмеженою кількістю драйверів і файлів, що полегшує можливість з'ясувати, що з вашою системою не так. Також коли Windows не завантажується, часто безпечний режим працює і надає допомогу з порятунку системи. Раніше завантажитися в безпечному режимі було дуже легко, досить було натиснути F8 при включенні комп'ютера і вибрати з варіантів завантаження, а після виходу Windows 8 все змінилося і дістатися до безпечного режиму стало складніше. Що ми і змінимо в сьогоднішній статті.

З виходом Windows 8, щоб змінити параметри завантаження доводиться пройти купу дій. Ми раніше розписували спосіб як повернути класичне меню завантаження в Windows 8 і 10, що викликається клавішею F8. Але в сьогоднішній статті підемо далі і додамо безпечний режим в меню завантаження, щоб кожен раз при включенні комп'ютера ви могли вибрати потрібну.

Щоб в меню завантаження додати безпечний режим, ми будемо використовувати командний рядок. З її допомогою ми додамо завантажувальні записи. За замовчуванням, завантажувальний запис одна і з неї комп'ютер кожен раз стартує без зайвих питань. Але якщо ви встановили другу операційну систему, то завантажувальних записів більшає і при включенні комп'ютера у вас будуть питати з чого ви хочете завантажитися. Ми додамо додаткові завантажувальні записи, виберемо час до вибору за замовчуванням і так у вас з'явиться нове меню з можливістю вибрати безпечний режим 🙂

Додаємо завантажувальні записи в меню завантаження за допомогою командного рядка

Натискаємо на пуск правою клавішею миші і вибираємо "Командний рядок (адміністратор);

Тепер створимо дублікат існуючої завантажувального запису і назвемо її "Безпечний режим", вводимо команду

bcdedit / copy {current} / d "Windows 10 Безпечний режим"   і натискаємо Enter

Якщо ви хочете додати ще безпечний режим з підтримкою командного рядка, і безпечний режим з підтримкою мережі - створіть ще дві копії завантажувального запису за допомогою команд:

bcdedit / copy {current} / d "Безпечний режим з підтримкою мережі"

bcdedit / copy {current} / d "Безпечний режим з підтримкою командного рядка"

Не важливо як ви назвете завантажувальний запис (тобто, що напишіть в лапках), справжнє значення для кожного запису ми призначимо нижче.

Міняємо дію для кожної завантажувального запису

Те, що ми створили вище кілька завантажувальних записів - це ще пів шляху, зараз при виборі кожної з них - стартуватиме Windows в звичайному режимі. Тепер потрібно поміняти властивості кожної завантажувального запису, і в цьому нам допоможе "Конфігурація системи". У рядок пошуку вводимо  msconfig  і вибираємо "Конфігурація системи"

Відкриваємо вкладку "Завантаження" і міняємо першу завантажувальний запис, тобто виділяємо наприклад "Windows 10 Безпечний режим" => в "Параметри завантаження" ставимо галочку в полі "Безпечний режим" => Мінімальна => ставимо галочку в полі "Зробити ці параметри завантаження постійними "

натискаємо "Застосувати", після чого з'явитися віконце в якому потрібно погодитися, тобто натиснути "Так"

Тепер проробляємо ті ж дії для інших завантажувальних записів. Тобто вибираємо "Безпечний режим з підтримкою мережі" => в "Параметри завантаження" ставимо галочку в полі "Безпечний режим" => Мережа => ставимо галочку в полі "Зробити ці параметри завантаження постійними" => також ви можете змінити час до старту головного завантажувального запису => натискаємо "Застосувати"

Вибираємо "Безпечний режим з підтримкою командного рядка" => в "Параметри завантаження" ставимо галочку в полі "Безпечний режим" => Інша оболонка => ставимо галочку в полі "Зробити ці параметри завантаження постійними" => натискаємо "Застосувати" => ОК .

Тепер кожен раз вмикаючи комп'ютер ви можете вибрати потрібний тип запуску.

Видалити безпечний режим з меню завантаження

Якщо ви вирішите, що вам вже не потрібно дане меню завантаження і ви захочете повернутися до стандартної завантаженні системи - просто видаліть створені завантажувальні записи. Тобто, зайдіть в "Конфігурація системи", ввівши в рядок пошуку msconfig і вибравши потрібний => зайдіть у вкладку "Завантаження" і видаліть раніше створені завантажувальні записи => тобто вибираємо кожен запис окремо і натискаємо видалити. (Не забудьте, що перша завантажувальний запис завантажує вашу систему, її видаляти не потрібно)

В принципі все, про що ми хотіли розповісти в сьогоднішній статті. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂