Як в Windows 10 економити трафік

У Windows 10 все намагається влізти в інтернет і оновити себе: автоматично встановлюються оновлення системи, автоматично оновлюються додатки Windows, також додатки з магазину оновлюються самі, інтернет використовує жива плитка і т.д.

У сьогоднішній статті розглянемо, що використовує найбільше даних, і як зменшити ненажерливість системи.

Перевірка передачі даних для кожного додатка

У Windows 10 реалізована можливість переглядати скільки додаток використовує трафіку. Дані можна отримати за останні 30 днів, але і цього проміжку Вам буде достатньо, щоб розуміти які програми більш ненажерливі.

Зайдіть в меню "Пуск" => Параметри => Мережа та інтернет => Використання даних => в даному віконці ви побачите сумарні дані про використання трафіку.

Якщо натиснути на "Показати інформацію щодо використання" - ви побачите який обсяг даних використовує кожне ваше додаток, наприклад скільки використав ваш браузер за останні 30 днів.

Відключити автоматичне оновлення Windows 10

Windows 10 звичайно сама завантажує і встановлює оновлення без вашої участі, але що робити якщо інтернет лімітований? Або можливо ви хочете вибирати, що ставити, а що ні. А може ви хочете відключити поновлення зовсім?

Ви можете вказати Windows, що підключення через яке ви підключаєтеся до мережі інтернет - лімітне, після чого система буде показувати, що є нові оновлення та пропонувати їх скачати, але сама завантажувати і встановлювати нічого не буде. Також ви можете відключити службу оновлення, після чого система при спробі пошуку оновлень буде писати помилку і нічого завантажуватися не буде. Всі способи описані в інструкції Як відключити автоматичне оновлення в Windows 10.

Відключити автоматичне оновлення загального доступу Peer-to-Peer

За замовчуванням, Windows 10 автоматично використовує підключення до мережі Інтернет для роздачі оновлень Windows і додатків на інші ПК Windows 10. Це система схожа з BitTorrent для розповсюдження оновлень Windows 10 між користувачами. На відміну від клієнта BitTorrent, Windows робить це в фоновому режимі, не попереджаючи вас. Windows 10 не роздаватиме поновлення, якщо ви встановите з'єднання як дозовані, але ви також можете відключити дану дію безпосередньо.

Щоб запобігти автоматичній роздачу оновлень - зайдіть в "Пуск" => Параметри => Оновлення та безпеку => Windows Update => Додаткові параметри => знайдіть і відкрийте "Виберіть як і коли отримувати оновлення" => вимкніть параметр або поставте галочку в поле "Комп'ютери в локальній мережі"

Відключити автоматичне оновлення програмного забезпечення й живий плитки

Якщо ви встановили своє підключення як лімітне, то система Windows не буде автоматично оновлювати додатки і живу плитку. Але якщо ви цього не зробили - можна відключити автоматичне оновлення додатків з магазину, і оновлення даних живої плитки.

Щоб відключити автоматичне оновлення додатків з магазину в Windows 10 - відкрийте магазин => натисніть на зображення свого профілю (справа вгорі) => виберіть "Параметри" => в поле "Оновлювати додатки автоматично" натисніть відключити.

Навіть якщо ви ще не встановлювали додатки з магазину, все одно дана дія буде корисно. Багато додатків з вже встановлених автоматично оновлюються, якщо не вимкнути цей параметр.

Жива плитка також використовує інтернет. Відключивши оновлення живої плитки ви не заощадите багато даних, але все ж якщо вам необхідно відключити автоматичне завантаження та відображення нових даних - натисніть на плитку правою клавішею миші => виберіть додатково => відключити живі плитки.

Дані при веб-перегляді

Ваш браузер може використовувати багато даних, але це залежить від того скільки ви їм користуєтеся. У деяких браузерах можна додати розширення, щоб економити трафік. Наприклад в Opera можна включити турбо режим, а в Chrome встановити розширення "Економія трафіку". Дане розширення допомагає заощадити трафік одержуваний при завантаженні сторінок.

Після даних дій Windows 10 не буде такою ненажерливої ​​і ви зможете економити трафік. Якщо ви знаєте інші способи заощадити трафік - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂