Як відключити (включити) сон в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як відключити (включити) сплячий режим в Windows 10.

За замовчуванням, комп'ютер з операційною системою Windows 10, переходить в сон після певного періоду бездіяльності. Тобто, наприклад у вас в налаштуваннях вибрано, щоб комп'ютер переходив в сон через 15 хвилин бездіяльності - ви відійшли від комп'ютера і не користуєтеся ним протягом 15 хвилин, після чого він йде в сон. У сплячому режимі комп'ютер знаходиться в режимі зниженого енергоспоживання. Електрика використовується для збереження стану комп'ютера в пам'яті, в той же час майже всі пристрої і функції вимкнені. Повернення комп'ютера з сну до роботи займе кілька секунд. Вам не доведеться чекати поки він заново завантажиться, всі програми, які були відкриті перед переведенням в сон - будуть відкриті відразу. Величезний мінус даного режиму в тому, що якщо ви (наприклад) завантажуєте якийсь великий файл з сайту,де не підтримується дозавантаження файлу і ви відійшли від комп'ютера, а він перейшов в сон не докачати файл - доведеться заново його завантажувати. Або ви використовуєте комп'ютер як віддалений термінал і перехід його в сон змусить вас шукати кого-небудь, щоб вивести його з цього режиму. У будь-якому випадку сплячий режим функція хороша і потрібна, просто не всім підходить.

 Відключити (включити) сон в параметрах системи

1. Зайдіть в меню "Пуск" і відкрийте "Параметри" (замість описаних дій ви можете натиснути клавіші Win + I).

2. Зайдіть в "Система", з лівого боку виберіть "Харчування і сплячий режим", з правого боку біля "Сон" виберіть необхідні параметри. Ви можете вибрати зі списку через скільки часу бездіяльності вмикати сон, а якщо хочете відключити перехід в сплячий режим - виберіть "Ніколи". Коли виберете потрібне просто закрийте вікно параметри системи.

  Відключити (включити) сон в електроживленні

1. Відкрийте "Електроживлення": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  powercfg.cpl  і натисніть клавішу Enter.

2. З лівого боку натисніть на "Налаштування переходу в сплячий режим".

3. Навпроти "Перекладати комп'ютер в сплячий режим" виберіть зі списку необхідні параметри. Ви можете вибрати через скільки часу комп'ютер переводити в сон, або ви можете відключити сплячий режим вибравши в списку "Ніколи". Після вибору потрібного натисніть на "Зберегти зміни".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂