Як відключити Останні файли і Часто використовувані місця Windows 10

Windows запам'ятовує які останні файли і папки ви відкривали, їх можна побачити в спеціальних місцях. З одного боку - це добре, виручить якщо ви забули де знаходиться файл, який ви недавно відкривали. А якщо ви не єдиний користувач ПК і вам не хочеться, щоб інші користувачі дивилися які файли ви відкривали? У сьогоднішній статті ми розглянемо як відключити "Останні файли" і "Часто використовувані місця" в Windows.

Де знаходяться "Останні файли" і "Часто використовувані місця"

Папка в якій зберігаються посилання на останні файли і часто використовувані місця в Windows 7:

C: \ Users \ ім'я користувача \ Recent

Папка Recent прихована, якщо ви хочете її побачити - потрібно зняти галочку в поле "Приховувати захищені системні файли" у властивостях папки.

в Windows 10:

% AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent Items

% AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent \ AutomaticDestinations

% AppData% \ Microsoft \ Windows \ Recent \ CustomDestinations

Тобто, відкрили провідник => в адресний рядок вставили одну з рядків і натиснули Enter.

Як працюють "Останні файли"

Тут все просто: провідник показує останні відкриті папки, Word - останні відкриті документи, браузер показує останні відкриті сторінки.

У списку "Останні файли" кількість відображуваних значень за замовчуванням десять (в панелі завдань ви можете збільшити кількість елементів). Та папка або файл, який ви відкривали останніми, відображається на початку списку і поступово переміщається в кінець, у міру відкриття нових. Якщо ви відкрили знову файл або папку, яка була в списку, вона переміститься в саме початку.

Відключити "Останні файли" і "Часто використовувані місця" Windows 10

Перший спосіб : зайдіть в меню "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація"

З лівого боку виберіть "Пуск", з правого боку навпроти "Показувати недавно додані додатки" і "Показувати останні відкриті елементи в списках переходів в меню" Пуск "і на панелі завдань" натисніть на перемикач, щоб він став в положення "Вимкнути."

Другий спосіб : в групових політиках.

1. У рядок пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2 . Відкрийте "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => Меню "Пуск" => з правого боку зайдіть в "Не зберігати відомості про недавно відкритих документах" => поставте крапку навпроти "Включено" та натисніть на "ОК".

Третій спосіб : в параметрах папок.

1 .Откройте "Провідник" => перейдіть у вкладку «Вид» => з правого боку виберіть «Параметри»

2 .Під вкладці "Загальні" приберіть галочки з "Показати недавно використовувалися файли на панелі швидкого доступу" і з "Показати часто використовувані папки на панелі швидкого доступу", після чого натисніть "ОК".

Як відключити "Останні файли" і "Часто використовувані місця" Windows 8.1 і 7

У порожньому місці на панелі завдань натисніть правою клавішею миші та виберіть "Властивості"

У Windows 8: у вкладці "Списки переходів" => приберіть галочки з "Зберігати недавно відкривалися програми" і "Зберігати та відображати нещодавно відкривалися елементи в списках переходів". Ви також можете встановити кількість останніх файлів в списку.

У Windows 7: у вкладці "меню Пуск" приберіть галочки з "Зберігати та відображати список недавно відкритих програм в меню" пуск "" і "Зберігати та відображати список недавно відкритих елементів в меню" Пуск "і на панелі завдань".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂