Чи не завантажується BIOS в Samsung NP300

Принесли ноутбук Samsung NP300, симптоми: при включенні через кожні кілька секунд йде перезавантаження, в BIOS (UEFI) не входить. З слів користувача: в ноутбуці йшло оновлення, сіла батарея і відновлення не встигло пройти до кінця. Рішення: вирішили спробувати скинути BIOS (UEFI).

Попередження: дані дії вирішили проблему ноутбука з BIOS, але якщо у вас перезавантажується комп'ютер через кожні кілька секунд - це не означає, що у вас проблема саме з BIOS !!! І всі дії ви виконуєте на свій страх і ризик! Якщо мені вони допомогли і я впевнений в тому, що робив - це не означає, що ви зробите все точнісінько, або що проблема у вас саме в BIOS.

1. Перевертаємо ноутбук, викручуємо один болтик і знімаємо кришку (яка приховує від нас оперативну пам'ять і жорсткий диск)

2. Після зняття кришки ви побачите, що щось схоже

3 .Ноутбук повинен бути вимкненим, і підключеним до 220. Шукаємо біля оперативної пам'яті два контакти, напис біля них RTC Reset (на малюнку червона стрілка) і замикаємо їх пінцетом або викруткою (тобто взяли викрутку і поклали на обидва контакти відразу). Так потрібно тримати 30 секунд, не менше.

4. Відкладаємо викрутку в сторону і включаємо ноутбук, якщо ви все зробили правильно - ваш BIOS (UEFI) буде скинутий, і це ви побачите по картинці.

Натискаємо Esc і вносимо необхідні настройки. Удачі вам 🙂