Змінити дозвіл екрана в Windows 10

За замовчуванням Windows вибирає оптимальні настройки відображення екрану для вашого ПК. Якщо хочете, ви самі можете змінити роздільну здатність екрана для кожного дисплея на вашому ПК. У сьогоднішній статті ми розглянемо як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10.

Змінити дозвіл екрана в параметрах системи

1. Натисніть правою кнопкою миші в порожньому місці робочого столу і виберіть "Параметри екрану" (також ви можете зайти в меню "Пуск" => Параметри => Система => з лівого боку виберіть "Дисплей").

2. У правій колонці біля "Роздільна здатність дисплея" виберіть зі списку потрібний дозвіл (якщо до комп'ютера підключено кілька моніторів - спочатку виберіть монітор для якого міняєте дозвіл).

Дозвіл екрану відразу буде змінено і якщо воно вас влаштовує - натисніть на "Зберегти", якщо ні - натисніть на "Скасувати зміни".

Змінити дозвіл екрана в властивості графічного адаптера

1.  Натисніть правою кнопкою миші в порожньому місці робочого столу і виберіть "Параметри екрану" (також, ви можете зайти в меню "Пуск" => Параметри => Система => з лівого боку виберіть "Дисплей").

2. У правій колонці виберіть "Додаткові параметри дисплея" => "Властивості відеоадаптера".

3. У вкладці "Адаптер" натисніть на "Список всіх режимів".

4. Виберіть потрібний дозвіл і натисніть "ОК".

Дозвіл екрану відразу буде змінено, якщо вибраний дозвіл вас влаштовує - натисніть на "Зберегти зміни", інші вікна закрийте.

Також, ви можете змінити роздільну здатність екрана в програмі, яка йде з драйверами до вашого графічного адаптера. Є різні графічні адаптери і програми йдуть до них різні, ми розглянемо "Панель управління графікою і медіа Intel". Натисніть на значок програми в панелі завдань правою кнопкою миші і виберіть "Параметри графіки".

Поставте крапку навпроти "Основний режим" і натисніть "ОК".

У лівій колонці виберіть "Дисплей" => Основні налаштування => з правого боку біля "Дозвіл" виберіть зі списку потрібний дозвіл екрана і натисніть на "Застосувати".

Якщо вибраний дозвіл екрана вас влаштовує - натисніть на "ОК".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або просто у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂