Як видалити дублікати в Excel і в Google таблиці

Якщо у вас велика таблиця Excel і в ній безліч однаковий значень, які просто внесені помилково - ви можете їх швидко знайти і видалити. У сьогоднішній статті розглянемо як видалити дублікати в Excel і в таблиці Google.

Видалити дублікати в Excel

Відкрийте таблицю Excel => якщо ви хочете знайти і видалити однакові рядки в усьому документі - натисніть на вкладку "Дані" і в "Роботі з даними" натисніть на "Видалити дублікати".

У вікні обрані всі стовпці для пошуку дублікатів, ви ж можете прибрати галочки з стовпців де не потрібно шукати дублікати. У вашій таблиці може бути безліч значень, що повторюються в одному стовпці, при цьому рядки будуть відрізнятися одна від одної за рахунок інших стовпців, якщо вибрати для пошуку дублікатів тільки один стовпець - можна видалити повторювані в ньому значення разом з їх рядками, а рядки то були різними . Наприклад, в моїй таблиці безліч детекторів, вони знаходяться на різних об'єктах і ціна у них різна, якщо я виберу для пошуку дублікатів всі стовпці - знайде тільки повністю ідентичні рядки (кілька детекторів з однаковим інвентарніком, однаковою ціною і т.д.), а якщо вибрати тільки третій стовпчик з назвами продаваного - залишиться тільки один з детекторів (інші будуть видалені),а це не те що мені потрібно було зробити. З цього, якщо ви хочете видалити повторювані значення, рекомендується вибирати всі стовпці. Натисніть "ОК" для продовження.

Вам напише скільки знайдено і вилучено повторюваних значень, натисніть на "ОК".

Видалити дублікати в таблицях Google

В "Google Таблиці" немає вбудованих функцій для видалення дублікатів, але ви можете встановити додаток "Remove Duplicates". Відкрийте сторінку Remove Duplicates і натисніть на "Безкоштовно".

Натисніть на "Продовжити" і "Дозволити".

Тепер відкрийте таблицю Google в якій ви хочете видалити дублікати, виділіть стовпець або стовпці де потрібно знайти і видалити дублікати => зайдіть в "Додатки" => Remove Duplicates => Find duplicates or uniques

У першому вікні вам пропонує виділити область пошуку, якщо ви її виділили в попередньому пункті - натисніть "Next" і в наступних вікнах натискайте "Next".

В останньому вікні вам потрібно вибрати, що робити зі знайденими дублікатами, якщо ви залишите точку біля "Fill with color" і натиснете "Finish" - все дублікати будуть виділені вибраним вами кольором. Якщо ви поставите точку біля "Delete rows within selection" і натиснете "Finish" - все дублікати будуть видалені.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂