Як створити копію закладок і перенести їх в інший браузер.

Ми раніше розповідали, як зберегти закладки та налаштування, якщо ви хочете перевстановити браузер або систему. У сьогоднішній статті додамо як створити резервну копію закладок і як їх перенести в інший браузер.

У більшості браузерів реалізована можливість експортувати закладки в HTML файл і можливість імпорту з нього, а в тих браузерах, що не додали дані функції, є можливість встановити доповнення і робити ті ж дії. HTML файл з закладками одного браузера можна імпортувати в інший, таким простим способом можна переносити закладки між браузерами. Сьогоднішня стаття покаже вам як експортувати і імпортувати закладки в браузерах Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Yandex і Internet Explorer.

Google Chrome

Щоб імпортувати або експортувати закладки в Chrome - потрібно зайти в три точки справа вгорі => вибрати "Закладки" => Диспетчер закладок. Також диспетчер задач можна викликати за допомогою клавіш  Ctrl + Shift +

Спочатку розглянемо як зберегти існуючі закладки в файл: натискаємо на "Управління" і вибираємо з вікна "Експортувати закладки в файл HTML".

Тепер виберіть куди зберегти файл з закладками => придумайте йому назву, або залиште назву присвоєне за замовчуванням => натисніть "Зберегти".

Збережений файл з закладками можна імпортувати в будь-який браузер. Щоб імпортувати закладки в Chrome з файлу HTML - потрібен сам файл експортований з будь-якого браузера, відкрити диспетчер закладок => вибрати "Управління" => "Імпортувати закладки з файлу HTML"

Знаходимо і відкриваємо файл з закладками.

Після даних дій закладки з файлу HTML будуть додані в браузер.

Mozilla Firefox

У Firefox також є можливість експортувати закладки в HTML файл і також з HTML файлу будь-якого браузера імпортувати їх. Щоб перекинути закладки в інший браузер - їх потрібно експортувати в файл HTML. На верхній панелі в Fireflx біля зірочки є щось схоже на квадрат (дивіться малюнок), натискаємо на нього і вибираємо "Показати всі закладки". Також можна просто натиснути клавіші  Ctrl + Shift + b  для відкриття бібліотек.

Заходимо в "Імпорт та резервні копії" вибираємо "Експорт закладки в HTML файл".

Вибираємо куди зберегти файл з закладками (в нашому прикладі ми зберігаємо на робочий стіл), залишаємо ім'я за замовчуванням або змінюємо його на своє, після чого натискаємо "Зберегти".

Файл з закладками створений, тепер можете імпортувати його в будь-який браузер.

Щоб імпортувати закладки з будь-якого браузера в Firefox - потрібно файл з закладками в форматі HTML імпортувати в бібліотеках. Тобто заходимо в бібліотеки, можна за допомогою клавіш  Ctrl + Shift + (як описувалося вище) і натискаємо лівою клавішею миші на "Імпорт та резервні копії" вибираємо "Імпорт закладок з HTML файлу"

Знаходимо файл з закладками, вибираємо його і натискаємо "Відкрити"

Все, закладки з файлу тепер доступні в браузері.

Yandex браузер.

Тут все робиться також як і в Chrome, для початку розглянемо як зберегти закладки з браузера Яндекс в HTML файл. У відкритому браузері заходимо в три лінії справа вгорі => Закладки => Диспетчер закладок (диспетчер закладок також відкривається за допомогою поєднання клавіш  Ctrl + Shift + O )

Натискаємо на "метод" і в списку, вибираємо "Експортувати закладки в файл HTML"

Вибираємо куди зберегти файл з закладками, називаємо його або залишаємо назву за замовчуванням і натискаємо "Зберегти".

Все, закладки збережені в HTMl файл, тепер ви можете їх імпортувати в будь-який браузер.

Щоб імпортувати закладки в Яндекс браузері - потрібно зайти в "Диспетчер закладок" (як описано вище).

Натиснути на "метод" і вибрати "Скопіювати закладки з файлу HTML

Виберіть HTML файл з закладками і натисніть "Відкрити".

Після даних дій закладки з файлу будуть перенесені в браузер.

Internet Explrer

Почнемо з експорту закладок в файл HTML:

1.Нажімаем на зірочку справа вгорі => біля "Додати в обране" натисніть на стрілку вниз (як на малюнку) => з списку вибираємо "Імпорт та експорт";

2.Ставім галочку в поле "Експортувати в файл" і натискаємо "Далі";

3.Ставім галочку в поле "Вибране" і натискаємо "Далі";

4.Ви можете експортувати всі закладки або тільки деякі папки, ми вибираємо "Вибране" в самому верху щоб експортувати все і натискаємо "Далі";

5. У цьому вікні можна залишити ім'я і шлях для збереження закладок за замовчуванням і натиснути "Експорт", або натиснути "Огляд", щоб вибрати іншу папку для збереження;

6.Вибіраем куди зберігати файл, і перейменовуємо (якщо є в цьому потреба), після чого натискаємо "Зберегти";

7.Нажімаем на "Експорт";

Все, закладки браузера експортовані в файл, натискаємо "Готово". Тепер їх можна імпортувати в будь-який браузер.

Щоб з інших браузерів імпортувати закладки в Internet Explorer, використовуючи HTML файл - потрібно:

1.Нажімаем на зірочку справа вгорі => біля "Додати в обране" натисніть на стрілку вниз (як на малюнку) => з списку вибираємо "Імпорт та експорт";

2.Ставім галочку в "Імпортувати з файлу" і натискаємо "Далі";

3.Ставім галочку в поле "Вибране", натискаємо "Далі";

4.Нажімаем "Огляд";

5.Вибіраем файл з закладками і натискаємо "Відкрити";

6.Нажімаем "Далі";

7.Вибіраем папку в яку хочемо імпортувати закладки та натискаємо "Імпорт".

Все, закладки з файлу тепер в браузері.

Microsoft Edge 

В Edge на даний момент є тільки функція імпорту закладок з інших браузерів, а експорт і імпорт закладок в HTML знаходиться в розробці. Ті у кого встановлений Windows 10 insider preview вже можуть використовувати функцію експорту та імпорту закладок в HTML, звичайні користувачі отримають цю можливість з наступним великим оновленням. А поки, щоб експортувати і імпортувати закладки в html ми будемо використовувати додаткове програмне забезпечення.

Почнемо зі звичайного імпорту закладок з будь-якого браузера в браузер Edge:

1.В браузері Edge натискаємо на три паралельні лінії (дивіться на малюнок) => натисніть на зірочку => відкриваємо "Параметри";

2.В списку будуть всі встановлені браузери в системі, які містять закладки, поставте галочку навпроти браузера з якого потрібно імпортувати закладки та натисніть "Імпортувати";

3. Нижче напише "Готово", що означає, що з обраного браузера імпортовані закладки в Edge.

Тепер розглянемо як експортувати закладки в HTML файл в браузері Edge. Як вже говорилося вище, що в Windows 10 insider preview вже додана можливість імпорту та експорту закладок в HTML файл, і найближчим часом ця функція буде додана в звичайні збірки. А поки будемо використовувати додаткове програмне забезпечення Manage Edge Favorites. На сторінці Manage Edge Favorites натисніть Download, після чого запустіть завантажений файл і кругом натискаючи next встановіть програму.

Закрийте браузер Edge після чого запустіть Manage Edge Favorites з ярлика на робочому столі. У меню ви побачите все закладки браузера, виберіть ті, які будуть експортуватися. Ми в прикладі вибираємо верхню папку, щоб імпортувати їх все.

Заходимо в Data і натискаємо на Export to HTML file.

Вибираємо куди зберегти закладки, перейменовуємо або залишаємо назва файлу за замовчуванням, натискаємо "Зберегти".

Коли напише Export Conplete - закладки будуть експортовані в файл, натисніть "ОК".

Ви можете перетягувати закладки між папками, просто взявши потрібну лівою клавішею миші і потягнувши в потрібну папку.

Якщо ви переміщали закладки або робили будь-які інші зміни - збережіть їх натиснувши на File => Save Changes

Програму можна закривати, закладки в файлі HTML збережені, можете їх імпортувати в інші браузери.

Opera

В Opera немає функції імпорту та експорту закладок в HTML файл, але встановивши розширення Bookmarks Import & Export дана можливість буде доступна. Натискаємо на "Додати в Opera".

Встановлене додаток з'явиться на панелі, щоб імпортувати або експортувати закладки в HTML файл - натисніть на додаток.

Щоб імпортувати закладки натисніть на "Виберіть файл".

Знайдіть HTMl файл з закладками з якого ви хочете витягнути закладки, виберіть його і натисніть "Відкрити".

Тепер, коли шлях до файлу з закладками вказано, натисніть "Import".

В результаті напише скільки закладок імпортовано, можете закривати вкладку.

Щоб експортувати закладки з Opera в HTML файл - натисніть на "Export" => внизу напише скільки закладок експортовано в файл і сам файл HTMl закладками з'явиться в папці завантаження.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂