Як легко обмінюватися файлами між сусідніми комп'ютерами

Якщо у вас кілька комп'ютерів і хочеться обмінюватися файлами між ними, не використовуючи флешку і електронну пошту, і не хочеться возитися з настройками будь-яких складних мереж Windows. Є більш швидкі і прості способи для обміну файлами, і в сьогоднішній статті ми розглянемо деякі з кращих.

Windows домашня мережа

Якщо ви використовуєте Windows 7,8 або 10 - можна легко налаштувати домашню мережу і обмінюватися з її допомогою файлами між комп'ютерами.

Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

Зліва внизу виберіть "Домашня група"

якщо в той час, коли ви підключали мережу, у вікні вибрали "загальнодоступна мережа" замість домашньої - вам може показати таке вікно.

У ньому потрібно натиснути "Зміна розташування в мережі", після чого в Windows 10 запропонує дозволити доступ до документів через мережу тощо У ранніх версіях Windows відкриє попереднє вікно, в ньому потрібно натиснути на слово "Загальнодоступна мережа" поруч з вашим підключенням.

У наступному вікні виберіть "Домашня мережа".

Далі запитає до чого ви хочете надати доступ в домашній мережі, ставте галочки на потрібне і натискайте "Далі".

Далі вам покаже код, який потрібно ввести на всіх комп'ютерах додаються в домашню мережу. Щоб ввести його, потрібно також відкрити "Центр управління мережами і загальним доступом" => вибрати "Домашня група" і підключитися до домашньої мережі

На комп'ютері, який створював домашню мережу, завжди можна подивитися пароль якщо ви його забули. Таким простим способом можна обмінюватися файлами між комп'ютерами.

Локальна синхронізація Dropbox

Деякі користувачі використовують хмари для обміну файлами між комп'ютерами, такі як Google Диск, Яндекс Диск, Хмара Mail.ru і т.д. Так, даний метод хороший, коли ви знаходитесь в різних мережах, так і файли потрібні не терміново. Файли спочатку завантажуються на сервер, потім стають доступними для інших користувачів.

З функцією локальна синхронізація Dropbox - ви зможете синхронізувати файли або папки між комп'ютерами знаходяться в одній мережі. Така передача триває не довго за часом і буде зручна будь-якому користувачеві, правда все синхронізуються файли все одно будуть завантажуватися на сервер.

Щоб включити локальну синхронізацію в Dropbox - потрібно натиснути на значок програми правою кнопкою миші і вибрати "Параметри".

Зайдіть у вкладку "Пропускна здатність" і поставте прапорець в полі "Увімкнути. Синхронізацію по локальній мережі"

Також можна використовувати OneDrive щоб передавати невеликі файли між пристроями. Раніше ми розглядали програми Filedrop і Shareit для швидкої передачі файлів між своїми пристроями, з цього вибір великий, потрібно спробувати і визначитися, що більше подобається.

BitTorrent синхронізація

Ще один інструмент для синхронізації папок і файлів в одній мережі BitTorrent. Всі файли якими ви хочете поділитися будуть тільки у вашій мережі, і на відміну від Dropbox НЕ будуть синхронізуватися з аккаунтом в інтернет.

Завантажуємо і встановлюємо програму BitTorrent (не лякайтеся, що сайт англійською, програма буде російською). Після установки програма з'явиться в правому нижньому кутку біля годинника і відкриється через браузер меню налаштувань => в ньому ви можете задати папки, які потрібні в загальному доступі в вашій мережі і вказати їм дозвіл (тільки на читання, або запис і читання). Для кожного виду доступу буде свій ключ.

також там є ще деякі параметри загального доступу, за допомогою яких ви зможете обмежити або спростити доступ до папок всім бажаючим пристроїв у вашій мережі.

Є ще багато способів зробити ваші файли і папки доступними іншим пристроям в мережі, але даних способів вам повинно вистачити. Якщо є доповнення, або ви знаєте способи простіше - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂