Як змінити Mac-адресу в Windows, Linux, Mac, Android, IPhone

Кожен мережевий адаптер на комп'ютері або іншому пристрої має унікальний Mac-адресу, інакше його називають фізичну адресу. Даний Mac-адреса присвоюється обладнання на заводі, але ви можете тимчасово змінити його за допомогою програмного забезпечення. У сьогоднішній статті розглянемо як змінити Mac-адресу в операційних системах Windows 7,8.x, 10, Linux, Mac, Android, IPhone.

Для чого використовується MAC-адресу

За допомогою Mac-адреси мережевий адаптер вашого пристрою спілкується в мережі. Тобто Mac-адресу відправляє пакети в мережу, і отримує пакети з мережі. Коли мережевий адаптер отримує пакет, він порівнює Mac-адреса призначення в пакеті з власним, і якщо адреси співпадають - пакет обробляється, якщо немає - пакет відкидається.

MAC-адресу часто використовують:

  • призначення статичної IP:  маршрутизатори дозволяють призначити статичний адреса для вашого пристрій по MAC-адресу. Тобто, ви можете закріпити певний IP адреса для певного MAC-адреси, і коли ви підключите ваш пристрій до маршрутизатора, то він отримає потрібну адресу;
  • фільтрація МАС-адрес:  деякі мережі використовують фільтрацію МАС-адрес. Вирішуючи підключення до даної мережі тільки певним списком фізичних адрес;
  • Аутентифікація МАС:  деякі провайдери прив'язують підключення до вашого МАС-адресою. Те-є помінявши пристрій - вам вже доведеться дзвонити провайдеру і говорити йому новий МАС-адреса, або змінити його на пристрої на потрібний;
  • Ідентифікація  пристрою: в деяких громадських місцях Wi-Fi мережі використовують МАС-адреси для ідентифікації пристрою. Наприклад вони налаштували безкоштовний інтернет протягом 30 хвилин на один пристрій, і після закінчення цього часу - ваш пристрій по МАС-адресою блокують;
  • Пристрої стеження:  ваш МАС-адреса унікальний і по ньому можна відстежувати ваше переміщення (хоча його і можна змінити).

Кожен мережевий адаптер має свою унікальний МАС-адреса, тобто у вас на ноутбуці Wi-Fi адаптер матиме свою фізичну адресу, а Ethernet - свій.

Windows 

Більшість мережевих адаптерів дозволяють змінити МАС-адреса. Змінити фізичну адресу можна через диспетчер пристроїв, але після переустановлення Windows він буде знову тим же, що і був. Простіше кажучи ви вписуєте адресу на час, можете його в будь-який момент змінити і можете повернути назад заводської.

Для початку потрібно відкрити диспетчер пристроїв:

  У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  devmgmt.msc  і натисніть клавішу Enter.

Зайдіть в "Мережеві адаптери" => знайдіть потрібний адаптер => натисніть на нього правою клавішею миші => виберіть "Властивості".

Перейдіть у вкладку "Додатково" => в пункті "Властивість" виберіть "Network Address" => поставте крапку в поле "Значення" => придумайте МАС-адреса і введіть в дане поле => натисніть "ОК".

Linux

У сучасних дистрибутивах Linux змінити МАС-адресу можна за допомогою менеджера мереж.

Наприклад на Ubuntu, щоб змінити фізичну адресу - потрібно натиснути на значок мережі в правому верхньому кутку і вибрати "Змінити з'єднання".

Тепер потрібно вибрати з'єднання, МАС-адреса якого ви хочете змінити, і натиснути "Змінити" => в поле "клонування МАС-адреси" потрібно ввести новий фізичну адресу.

Також ви можете змінити МАС-адреса за допомогою терміналу і команд:

sudo ifconfig eth0 down

sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx

sudo ifconfig eth0 up

де xx: xx: xx: xx: xx: xx - МАС-адреса який ви хочете бачити.

Після кожної перезавантаження - повертатиметься старий фізичну адресу, поки ви не зміните відповідний конфігураційний файл /etc/network/interfaces.d/

Mac OS X

Mac OS X в панелі установок системи показує МАС-адреси всіх мережевих адаптерів, але там змінити їх не можна. Змінити фізичну адресу можна за допомогою терміналу:

1.Запускаем термінал (Ctrl + Space);

2. Вводимо команду

sudo ifconfig en0 xx: xx: xx: xx: xx: xx

Мережевий адаптер зазвичай en0 або en1, в залежності від того це Wi Fi або Ethernet. Щоб точно дізнатися який з мережевих адаптерів en0 або en1 - введіть команду  ifconfig. Також за допомогою даної команди ви зможете дізнатися фізичну адресу і побачити, змінився він чи ні.

Як і в Linux зміни МАС-адреси таким способом буде тимчасовим, після перезавантаження повернеться заводської. Якщо ви хочете, щоб він був постійним - потрібно створити скрипт який буде запускатися при кожному включенні комп'ютера.

Android

Щоб змінити МАС-адреса на пристроях Android їх для початку потрібно рутіровать, тобто отримати адмін права. Самі ви повинні розуміти, що при установці root - телефон знімають з гарантії. Якщо ви все ж зважилися на отримання адмін прав в телефоні - вам потрібно знайти через пошукову систему як встановити root на ваш пристрій (наприклад додатками framaroot, kingroot, gingerbreak). І після отримання адмін прав - потрібно встановити Root Explorer.

1.Включаем Wi Fi => запускаємо встановлений Root Explorer;

2. У відкритому вікні включаємо режим R / O

3. Якщо Root Explorer запросить права суперкористувача - натисніть "Дозволити"

4. Шукаємо і відкриваємо каталог data;

5. Шукаємо в списку файл  .nvmac.info  і відкриваємо його за допомогою текстового редактора;

6. В даному файлі перебувати фізичну адресу Вашого Android пристрої (МАС-адреса), і ви можете його змінити.

7. Заходимо в властивості файлу і ставимо галочки в полі Read у всіх пунктах. Таким способом ви забороняєте системі після перезавантаження міняти МАС-адреса назад;

8. Тепер можна перевірити змінився МАС-адресу пристрою чи ні, зайдіть в "Налаштування" => Зведення про телефон => Стан.

Даним способом ви змінити МАС-адреса в пристроях Android на потрібний і забороніть системі міняти його назад.

IPhone 

Стандартними способами змінити МАС-адреса на IPhone вийде, потрібно завантажити MobileTerminal в Cydia => запустити його => вводимо su  при проханні ввести пароль - пишемо alpine  (даною командою ми отримаємо права адміністратора). => Вводимо команду на зміну mac адреси wifi => ifconfig en0 lladdr yy: yy: yy: yy: yy: yy (замість yy: yy: yy: yy: yy: yy введіть mac адресу)

Даним способом можна змінити МАС-адреса на IPhone, але він буде зміненим до першого перезавантаження телефону, після неї повернеться старий.

Начебто нічого не забув, якщо є доповнення або ви знаєте ще якісь способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂