Як запустити командний рядок в Windows 10

Є багато способів для відкриття командного рядка в Windows 10 і більшість з них працюють в інших версіях операційної системи. У цій статті розглянемо різні способи відкриття командного рядка в Windows 10.

Відкриття командного рядка в меню Win + X

Натисніть клавіші Win + X, або натисніть на пуск правою клавішею миші та виберіть зі списку командний рядок. У деяких випадках замість командного рядка в меню Win + X показаний інструмент PowerShell, ви можете змінити його на командний рядок скориставшись інструкцією.

Відкрити командний рядок за допомогою диспетчера задач

Відкрийте диспетчер задач за допомогою клавіш Ctrl + Alt + Del або Ctrl + Shift + Esc => зайдіть в "Файл" => "Запустити нову задачу"

=> Введіть cmd або  cmd.exe  і натисніть "ОК" => якщо ви хочете запустити від імені адміністратора - поставте прапорець біля "Створити задачу з правами адміністратора".

Відкрити командний рядок за допомогою диспетчера задач, прихований спосіб.

Відкрийте диспетчер задач за допомогою клавіш Ctrl + Shift + Esc => натисніть і утримуйте Ctrl і не відпускаючи її натисніть на "Файл", а потім натисніть на "Запустити нову задачу" => після даних дій відкриється командний рядок від імені адміністратора

Відкрити командний рядок з рядка пошуку

Відкрийте пошук (якщо немає в панелі завдань можна знайти в меню "Пуск", або натиснути Win + S) => введіть команду  cmd =>  натисніть на командний рядок правою кнопкою миші і виберіть "Запустити від імені адміністратора".

Відкрити командний рядок за допомогою всі програми меню пуск

Зайдіть в меню "Пуск" => Всі програми => Службові => "Командний рядок" (якщо ви хочете запустити від імені адміністратора - натисніть на "Командний рядок" правою кнопкою миші і виберіть "Запустити від імені адміністратора".

Відкрити командний рядок з провідника через файл

відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E => перейдіть по шляху C: \ Windows \ System32 \ => знайдіть файл  cmd.exe =>  якщо ви хочете запустити від імені адміністратора - натисніть на нього правою кнопкою миші => виберіть "Запустити від імені адміністратора".

Відкрити командний рядок за допомогою Виконати

Натисніть клавіші Win + R і у вікні введіть  cmd  => натисніть "ОК".

Відкрити командний рядок за допомогою адресного рядка в провіднику

Відкрийте "Провідник" і в адресному рядку напишіть команду  cmd = > натисніть Enter.

Відкрити командний рядок за допомогою меню Файл

Зайдіть в "Провідник" => відкрийте будь-яку папку або диск => натисніть на "Файл" зліва вгорі => "Відкрити командний рядок" => виберіть зі списку потрібне:

  • "Відкрити командний рядок" - відкриє командую рядок в цій папці з правами користувача;
  • "Відкрити командний рядок як адміністратор" - відкриє командний рядок в цій папці з правами адміністратора.

Відкрити вікно команд в провіднику

Щоб відкрити командний рядок в якийсь папці - потрібно натиснути і утримувати клавішу Shift, після чого натиснути правою кнопкою миші на потрібну папку або диск => у вікні вибрати "Відкрити вікно команд".

Створити ярлик для командного рядка на робочому столі

У порожньому місці на робочому столі натисніть правою кнопкою миші і виберіть "Створити" => "Ярлик"

в поле "Вкажіть розташування об'єкта" напишіть  cmd.exe  і натисніть "Далі".

Придумайте назву для ярлика (можна буде перейменувати пізніше) і натисніть "Готово".

Якщо ви хочете, щоб командний рядок з даного ярлика відкривалася від імені адміністратора - натисніть на ярлик правою кнопкою миші => виберіть "Властивості" => "Додатково" => поставте прапорець біля "Запуск від імені адміністратора" і натисніть на "ОК".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂