Як зупинити програми, що запускаються у фоновому режимі Windows 10

Багато нові додатки в Windows 10 мають дозвіл на запуск в фоновому режимі, щоб оновити живу плитку, отримати нові дані, висилати вам повідомлення. Через ці фонових додатків витрата заряду батареї може бути збільшений, також вони споживають ресурси системи, яких в деяких випадках вам може не вистачати ...

У сьогоднішній статті розглянемо як керувати програмами у фоновому режимі, як їх зупиняти і т.д.

Зупинити деякі додатки від запуску у фоновому режимі

Перед відключенням фонового додатки потрібно розуміти, що відключаючи його - воно перестане оновлювати живу плитку, отримувати нову інформацію і видавати повідомлення.

Щоб подивитися які програми мають дозвіл на запуск в фоновому режимі - відкрийте "Пуск" => Параметри => Конфіденційність

Майже в самому низу ви знайдете "Фонові додатки", відкривши їх ви побачите список програм і поруч перемикачі вкл \ викл. За замовчуванням всіх програм в списку дозволено працювати у фоновому режимі, і навпаки них вибрано вкл. Дивіться на список і відключайте ті додатки, які ви взагалі не використовуєте і потреби в яких немає.

Зупинити запуск всіх програм у фоновому режимі за допомогою режиму "Економія заряду"

Можна використовувати режим економії заряду для зупинки фонових додатків. Даний режим включається автоматично, якщо ваш пристрій від'єднано від живлення і заряду батареї залишається менше 20%. В даному режимі жодне програма не буде працювати у фоновому режимі, якщо ви не дали йому дозвіл самі. Режим "Економії заряду" можна включити натиснувши на значок батареї і вибравши плитку "Економія заряду", або натиснувши на "Центр повідомлення" і включивши цю плитку.

Ви також можете налаштувати режим економії заряду, коли включати його і яким додаткам дозволяти працювати в фоні. Для цього заходимо в "Пуск" => Параметри => Система => Економія заряду => Параметри економії заряду => тут ви зможете додати додатки, яким дозволено працювати в фоні при включеному режимі "Економії заряду"

Також по-старому можна відключити автозапуск деяких додатків, заходимо в диспетчер задач (натискаємо на панель завдань правою клавішею миші і вибираємо "Диспетчер завдань")

якщо ви відкриваєте диспетчер задач перший раз - для отримання більш детальної інформації натисніть "Детальніше"

відкриваємо вкладку "Автозавантаження" і відключаємо ті додатки, які ви не хочете, щоб стартували з включенням комп'ютера

Також ви можете видалити непотрібні стандартні додаток, які так хочуть працювати у фоновому режимі, але може бути вони автоматично встановляться заново з якимось оновленням.

Даних способів управляти фоновими додатками в Windows 10 - вам повинно вистачити. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂