Дозволити установку додатків тільки з магазину в Windows 10

У Windows 10 додали можливість вирішувати установку додатків тільки з магазину Windows. Тобто, якщо цю функцію включити - користувачі цього комп'ютера не зможуть встановлювати додатки викачані з інтернету, також шкідливе ПЗ не зможе встановитися без вашого відома. У сьогоднішній статті розглянемо як дозволити встановлення додатків тільки з магазину в Windows 10.

Так як деякі користувачі пишуть, що у них немає даної функції в графічному інтерфейсі - ми розглянемо ще спосіб в групових політиках і в редакторі реєстру. Дана функція додана в Windows 10 починаючи зі збірки 15042.

Вибрати звідки можна встановлювати додатки в параметрах системи

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Додатки".

3. З лівого боку виберіть "Програми та можливості", в правій колонці біля "Встановлення програм" виберіть зі списку один з трьох варіантів:

  • Дозволити використання додатків з будь-якого місця:  вибрано за замовчуванням, ви можете встановлювати додатки викачані з будь-яких джерел і ніяких попереджень не побачите.
  • Попереджати перед установкою програм, які не пропонуються в Магазині:  якщо ви намагаєтеся встановити додаток викачане не спричинить з магазину-перед вами виникне попередження "Додаток, який ви намагаєтеся встановити - не перевірене додаток з Магазину. Ви можете закрити це вікно і тим самим скасувати установку, або натиснути на "Все одно встановити" і продовжити установку додатка, або натиснути на "Отримати додаток з Магазину" і спробувати знайти для цієї програми або його альтернативу там.

  • Дозволяти використання додатків тільки з Магазину:  якщо ви спробуєте запустити установку програми не з магазину - перед вами виникне вікно "Параметри комп'ютера дозволяють встановлювати на ньому тільки перевірені програми з Магазину". У вікні ви можете натиснути на "Отримати додаток з Магазину" і спробувати знайти для цієї програми або його альтернативу там.

Вибрати звідки можна встановлювати додатки в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - скористайтеся першим або третім способом. Якщо ви хочете вибрати звідки можна встановлювати додатки іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2.  Зайдіть в "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => "Компоненти Windows" => "SmartScreen Захисника Windows" => Explorer => з правого боку відкрийте "Налаштувати компонент" Управління установкою додатків ".

3.  Якщо поставити крапку навпроти "Включено" та натиснути на "ОК" - користувачі зможуть встановлювати додатки тільки з Магазину ". Якщо поставити крапку навпроти" Відключено "і натиснути на" ОК "- користувачі зможуть встановлювати додатки з будь-якого місця. Якщо поставити крапку навпаки "Не налаштовано" і натиснути на "ОК" => користувачі зможуть вибрати потрібний параметр в графічному інтерфейсі, використовуючи перший спосіб.

Вибрати звідки можна встановлювати додатки в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer. У розділі Explorer відкрийте параметр  AicEnabled  (якщо його немає - натисніть на розділ Explorer правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть новий параметр AicEnabled). В поле "Значення" параметра AicEnabled введіть одне зі значень:

  • StoreOnly - дозволити використання додатків тільки з Магазину.

  • PreferStore  - попереджати перед установкою програм, які не пропонуються в магазині.

  • Anywhere - дозволити використання додатків з будь-якого місця.

Найоптимальніший варіант встановити "Попереджати перед установкою програм, які не пропонуються в Магазині", так ви будете попереджені кожен раз коли намагаєтеся завантажити щось через uTorrent, а замість початку завантаження запускається установка додатків, або коли ви відкриваєте якусь посилання і починається якась -то установка. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂