Обмін відеокліпом і музику по мережі за допомогою VLC

Як говорилося вже раніше VLC media player - це потужний інструмент для роботи з музикою і відео, з його допомогою можна: транслювати відео замість шпалер на робочому столі, повертати відео як хочете, записувати те, що відбувається на екрані, і багато іншого. У сьогоднішній статті опієм ще одну корисну функцію в VLC - це передавати відео або музику по мережі, або за допомогою інтернет. Тобто завдяки VLC ви зможете запустити трансляцію якогось відео, або музики і за допомогою адреси підключитися для перегляду даної трансляції з будь-якого комп'ютера.

Трансляція, потік, або передача відео (музики)

Перше і найважливіше в цій інструкції - це потрібно встановити програму VLC media player 🙂

Після установки програми - відкриваєте її => заходите в "Медіа" => "Передавати"

тепер потрібно визначитися, що ви хочете передавати в мережу, у вкладці "Файл" ви можете додати будь-який файл для трансляції (відео або музику), також у вкладці "Диск" ви можете вибрати диск для потоку, або у вкладці "Пристрої захоплення" вибрати "Екран" і передавати в мережу все, що відбувається на вашому робочому столі.

в нашому прикладі ми додаємо музичний файл для трансляції в мережу, завдяки чому у вкладці "Файл" натискаємо "Додати" і в списку файлів шукаємо потрібний => після чого вибираємо його і натискаємо "Відкрити"

якщо одного файлу для трансляції вам вистачить - натискаємо "Потік"

наступне вікно інформаційне, в ньому ви перевіряєте правильність вибору файлу і натискаєте "Наступний"

У новому вікні вам потрібно визначитися з методом мовлення в мережі, наприклад ми вибираємо HTTP і будемо підключатися до трансляції за допомогою IP адреси даного комп'ютера. Також можна поставити галочку "Відтворювати локально", щоб на своєму комп'ютері бачити, що трансляція йде без помилок. Вибираємо HTTP і натискаємо "Додати"

У новому вікні ви можете налаштувати шлях до потоку, але залишивши все за замовчуванням - все буде працювати нормально

якщо ви хочете, можна зменшити якість, щоб зберегти пропускну здатність мережі - поставивши галочку "Включити перекодування" і вибравши зі списку "Профіль". Можна в поле "включити перекодування" не ставити галочку, якщо ви не правильно вибрати профілі - то трансляція може не йти.

Перед початком передачі потокового мовлення - натисніть "Потік"

Якщо брандмауер у Вас включений, то може запросити дозвіл - натискаємо "Дозволити доступ"

Підключення до потоку

На комп'ютері з якого ви хочете підключитися до трансляції потрібно відкрити VLC і вибрати "Медіа" => "Відкрити URL"

якщо ви як в прикладі вибрали HTTP, і не змінювали адресу, а залишили за замовчуванням - то потрібно ввести посилання // ip address: 8080 (якщо ви міняли адресу і порт, то впишіть потрібний порт, і після 8080 поставте ще ключ / і введіть адреса). IP address - потрібно вводити комп'ютера з якого транслюється потік. Щоб дізнатися ip address - запустіть командний рядок => введіть команду ipconfig

Після натискання "Відтворити" - ви побачите відтворення відео або музики, якщо звичайно ви ввели правильні параметри. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂