Скинути додаток за замовчуванням для типів файлів в Windows 10

Сьогодні ми розглянемо як різними способами скинути додаток за замовчуванням певних або всіх типів файлів в Windows 10.

Скинути додаток за замовчуванням всіх типів файлів

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2 . Зайдіть в "Додатки" => "Додатки за замовчуванням" => біля "Скидання до рекомендованих Майкрософт значень за замовчуванням" натисніть на "Скинути".

Дочекайтеся поки біля "Скинути" з'явиться прапорець і закрийте параметри системи. Тепер всі типи файлів відкриваються як ніби ви тільки встановили Windows.

Скинути додаток за замовчуванням певного типу файлів в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (Win + R) введіть  regedit і натисніть Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FileExts => в розділі FileExts знайдіть розділ з ім'ям розширення файлу, для якого ви хочете скинути додаток за замовчуванням (в нашому прикладі PDF) => натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Видалити".

3. Підтвердіть видалення натиснувши на "Так". Додаток за замовчуванням для обраного типу файлу скинуто. Якщо немає - в редакторі реєстру перейдіть по шляху HKEY_CLASSES_ROOT => теж, знайдіть потрібний тип файлу і видаліть розділ (як описано вище). У деяких випадках потрібно перезапустити провідник або комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Скинути додаток за замовчуванням для певного типу файлів вручну

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  notepad  і натисніть клавішу Enter.

2.  Зайдіть в "Файл" і натисніть на "Зберегти як".

3. Виберіть будь-яке місце для збереження файлу (головне, щоб ви могли потім його знайти) => в рядку "Файл" впишіть будь придумане вами ім'я, тільки змініть розширення на xyz  (дивіться малюнок). У нашому прикладі ми називаємо файл  пріложеніе.xyz  і натискаємо на "Зберегти".

4. Натисніть правою кнопкою миші на файл з розширенням для якого ви хочете скинути додаток за замовчуванням, і виберіть "Відкрити за допомогою" => "Вибрати інший додаток".

5. Натисніть на "Ще додатки".

6.  Поставте прапорець біля "Завжди користуватися цією програмою для відкриття ... файлів" і натисніть на "Знайти інший додаток на цьому комп'ютері".

7. Знайдіть і виберіть файл, який ви створили в третьому пункті інструкції, і натисніть на "Відкрити".

8. У вікні натисніть на "Закрити".

9.  Видаліть створений в третьому пункті файл.

При наступному відкритті файлів (з обраним вами розширенням в четвертому пункті) вам запропонує вибрати для нього додаток за замовчуванням заново.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂