Як використовувати екранну клавіатуру в Windows 7,8 і 10

Якщо виникли проблеми зі звичайною клавіатурою, або вона взагалі відсутня - вам на допомогу може прийти екранна клавіатура, вона дозволяє набирати текст за допомогою миші, або якщо ваш екран сенсорний - ви можете вводити текст пальцями.

У Windows 7,8 і 10 є різні варіанти запуску екранної клавіатури, і в сьогоднішній статті розглянемо їх все.

Екранна клавіатура Windows 10

Для того, щоб запускати екранну клавіатуру швидко і всього в два кліка - натисніть в порожньому місці на панелі завдань правою клавішею миші та виберіть "Показати кнопку сенсорної клавіатури"

в системному треї, тобто біля годинника з'явиться значок екранної клавіатури, тепер щоб її запустити досить натиснути на значок лівою клавішею миші

відкриється звичайна клавіатура, і ви зможете набирати текст якої вам потрібен, якщо натиснути мишкою повз клавіатури - вона пропаде з екрану і запускати її знову потрібно з значка біля годинника. Справа вгорі на клавіатурі значки з допомогою яких можна збільшити або зменшити клавіатуру, а також перетягнути її в потрібне для вас місце.

Другий спосіб запустити екранну клавіатуру в Windows 10: знаходимо пошук => вводимо туди "Клавіатура" і вибираємо "Екранна клавіатура" (таким чином відкриється докладніша клавіатура, з великою кількістю функцій)

Третій спосіб запустити екранну клавіатуру в Windows 10: заходимо в "Пуск" => Параметри => Спеціальні можливості => Клавіатура => в поле "Екранна клавіатура" навпроти "включення екранної клавіатури" пересуньте повзунок на "Вкл." (Відкриється повна клавіатура з усіма потрібними кнопками і функціями). Дану клавіатуру ви зможете закріпити, або поставити, щоб робилася прозорою, також її можна перетягнути в потрібне вам місце.

Також на екрані входу в Windows 10 справа внизу є значок "Спеціальні можливості" в якому ви можете вибрати екранну клавіатуру.

Запустити екранну клавіатуру Windows 8 і 8.1

Перший спосіб запустити екранну клавіатуру в Windows 8 і 8.1: натискаємо на панелі завдань в порожньому місці правою клавішею миші => вибираємо "Панелі" => Сенсорна клавіатура

Біля годин у вас з'явиться значок клавіатури, і ви зможете відкривати екранну клавіатуру по потребі за допомогою одного натискання лівої кнопки миші по значку

Другий спосіб відкрити екранну клавіатуру в Windows 8 і 8.1: в пошуковому рядку ввести "клавіатура" і вибрати "Екранна клавіатура"

перед вами відкриється клавіатура з усіма кнопками і функціями, ви зможете її закріпити в потрібному місці екрану або поставити зникнення (щоб вона з'являлася тільки при наведенні на неї мишей)

Третій спосіб відкрити екранну клавіатуру в Windows 8 і 8.1: натискаємо на пуск правою клавішею миші і вибираємо "Панель управління" => відкриваємо "Спеціальні можливості" => ще раз "Спеціальні можливості" => натискаємо на "Включити екранну клавіатуру"

Перед вами відкриється повна клавіатура з усіма можливостями і ви зможете вільно набирати потрібний вам текст. Також як і в Windows 10 на екрані входу є значок "Спеціальні можливості", натиснувши на нього ви зможете запустити екранну клавіатуру.

Відкрити екранну клавіатуру Windows 7

Перший і найпростіший спосіб запустити екранну клавіатуру в Windows 7: зайти в рядок пошуку через Пуск => написати "клавіатура" => вибрати зі знайденого "Екранна клавіатура" (також ви можете натиснути на напис "Екранна клавіатура" правою клавішею миші і закріпити її на панелі завдань, або в меню Пуск)

Другий спосіб відкрити екранну клавіатуру в Windows 7: зайти в "Пуск" => всі програми => Стандартні => Спеціальні можливості => вибрати "Екранна клавіатура" (ви можете не тільки відкрити її, а й закріпити в меню пуск або на панелі завдань - натиснувши на неї правою клавішею миші і вибравши потрібний)

Третій спосіб відкрити екранну клавіатуру в Windows 7: заходимо в "Пуск" => Панель управління => Спеціальні можливості => Центр спеціальних можливостей => натискаємо на "Включити екранну клавіатуру"

Також на екрані входу в Windows 7 у вас є можливість використовувати екранну клавіатуру. Даних способів відкрити екранну клавіатуру має вам вистачити, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂