Як видалити Baidu

Останнім часом дуже часто можна почути, що на комп'ютер встановилася якась китайська програма, після чого комп'ютер став дуже сильно гальмувати. Винуватець китайська програма baidu,  встановлюється в прихованому режимі не питаючи дозволу користувача. Baidu - це китайський антивірус, на скільки можна вірити пошуковику, але що за антивірус який сам себе ставить і не хоче зливатися через установку видалення програм? Більше схоже на шкідливе програмне забезпечення, якщо його неправильно видаляти - він знову себе ставить. Зараз разом з Baidu на ваш комп'ютер може встановитися ще додаток Tencent, з цього після видалення байду ми видалимо ще одну китайську програму Tencent.

В кінці статті відео видалення baidu, якщо щось не зрозуміло - можна буде все подивитися там!

Коротка інструкція  як видалити baidu:

1. Найпростіший спосіб (але він не гарантує повне видалення, іноді після такого видалення байду завантажує себе заново): відкрийте в провіднику  C: \ Program Files \ Baidu \ BaiduAn \  знайдіть файл uninst =>  запустіть його.

У вікні виберіть ліве незрозуміле слово. У наступних вікнах робіть те ж саме!

В останньому діалоговому вікні поставте кругом галочки і натисніть на єдину кнопку.

Тепер видаліть  Tencent : часто він себе ставить на інший диск, створює там папку program files і в ній Tencent => пошукайте на інших диска папку program files і в ній Tencent (можна знайти через рядок пошуку) => відкрийте її та запустіть в ній файл uninst . Якщо не виходить, то пропускайте цей пункт і йдіть до наступного.

Якщо у вас байду таким способом пішов - це добре, але він може після двох перезавантажень з'явитися знову, щоб так не сталося - робіть такі пункти.

2. Завантажте комп'ютер у безпечному режимі:  в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  msconfig  і натисніть клавішу Enter => зайдіть у вкладку "Завантаження" та поставте галочку в поле "безпечний режим" => натисніть " ОК "і перезавантажте комп'ютер.

Навіщо потрібен безпечний режим? Якщо раніше  видалити baidu  можна було в звичайному режимі, то зараз під час видалення він пише "немає доступу" і щоб зняти його захист і видалити його повністю - потрібен безпечний режим.

3.  Зайдіть в меню "Пуск" => в рядку пошуку введіть  Baidu  і натисніть клавішу Enter. Коли пошук закінчиться - виділіть все (клавішами Ctrl + a) і видаліть! Може пару файлів не сумнівайся, спробуйте їх перейменувати і видалити, немає - залиште в спокої.

4. Реєстр. Як би страшно звучить, але щоб напевно позбавитися від байду - краще видалити записи про  baidu  в реєстрі. Перед редагуванням реєстру створіть точку для відновлення системи. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть клавішу Enter).

Натисніть клавіші Ctrl + f або зайдіть в "правка" - знайти, введіть в поле для пошуку Baidu  і натисніть лівою клавішею миші на "Знайти далі".

Знайдену рядок воно виділить, а ви її видаліть (правою клавішею миші - видалити, або кнопкою del). Видаляти тільки рядок яку знаходить і виділяє! Після видалення продовжуйте пошук (клавішею f3) поки не напише пошук завершено. Рядків з  Baidu  які потрібно видалити може бути близько 30, з цього наберіться терпіння.

5. Перевірити автозагрузку:   в рядку пошуку введіть msconfig => у вкладці "автозавантаження" приберіть галочку з байду  (якщо вона там є) і приберіть галочку з QQPCTray. Якщо ви прибираєте галочку з QQPCTray, а вона знову там з'являється - зробіть наступний пункт і знову повторіть цей!

6. Зайдіть в диспетчер задач: натисніть на панель задач в порожньо місці правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер завдань" => у вкладці "Процеси" завершите завдання які починаються на QQ (як на малюнку нижче). Правою клавішею миші - завершити, у вікні підтверджуємо!

7. Якщо в 1 пункті у вас не вийшло видалити Tencent: в шостому пункті знайдіть шлях до нього (натиснувши на Tencent в диспетчері завдань правою клавішею миші та вибравши "Властивості", дивитися шлях у вкладці "Загальні"), знайдіть папку через провідник і видаліть її. Якщо не видаляється - значить або повторіть 6ой пункт і завершите процеси Tencent, або перейменуйте папку (натиснути правою клавішею миші - перейменувати) і знову спробуйте видалити.

8. Вийдіть з безпечного режиму: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  msconfig  і натисніть клавішу Enter => зайдіть у вкладку "Завантаження" => зніміть галочку в поле "безпечний режим" => натисніть " ОК "і перезавантажте комп'ютер.

Дане шкідливе програмне забезпечення часто йде з іншим мотлохом в навантаження, завантажте безкоштовну пробну версію zemana і перевірте систему на наявність іншого шкідливого ПЗ.

Ось і все, після перезавантаження комп'ютера Baidu  більше не буде тупити ваш комп'ютер 🙂. Правда, я помітив, що за пів року він трохи нахабніше став, тобто розробники не сидять на місці і намагаються закривати всі можливі варіанти видалення. Якщо щось не зрозуміло - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂