Як налаштувати мережеве розташування в Windows 10

При першому підключенні до мережі вам запропонує налаштувати комп'ютер для спільного використання файлів і пристроїв в мережі, якщо ви погоджуєтеся на спільне використання - розташування для даної мережі вибирається приватне, якщо ви відмовилися від спільного використання - розташування загальнодоступне. Залежно від вашого вибору Windows налаштує брандмауер. Мережеве розташування можна змінити в будь-який час і різними способами.

У сьогоднішній статті розглянемо як різними способами змінити мережне розташування.

Загальнодоступна мережа -  за замовчуванням призначається всім новим мереж при першому підключенні. Для типу розташування загальна мережа правила брандмауера є найбільш суворими, що дозволяє блокувати деякі програми і послуги, спільне використання файлів, принтерів і інших пристроїв. Дане розташування рекомендується якщо ваш комп'ютер підключений до громадської мережі, тобто десь поза домом.

Приватна  мережа-  рекомендується,   якщо ви знаходитесь вдома або в невеликому офісі, довіряєте користувачам за сусідніми комп'ютерами. Налаштування брандмауера для даного типу розташування дозволяють обмінюватися файлами між комп'ютерами в цій мережі і користуватися спільно принтерами, і іншими пристроями.

Доменна мережа -  використовується найчастіше у великих компаніях, коли комп'ютер є членом домену Active Directory.

Змінити мережеве розташування в параметрах системи.

Перший спосіб:

1. Натисніть на значок мережі на панелі завдань і виберіть "Мережеві параметри" (також можна зайти в меню "Пуск" => Параметри => Мережа та інтернет).

2. У лівій колонці виберіть Wi-Fi або Ethernet залежно від того розташування якої мережі ви хочете змінити.

Якщо ви вибрали Ethernet - з правого боку натисніть лівою клавішею миші по підключенню.

Біля "Зробити цей комп'ютер доступним для виявлення" є перемикач. Якщо його перемкнути в положення "Вкл." - розташування буде "Приватна мережа".

Якщо його перемкнути в положення "Вимкнути." - розташування буде "Загальнодоступна мережа". Зробіть свій вибір і закрийте настройки.

Якщо ви вибрали Wi-Fi - з правого боку відкрийте "Управління відомими мережами".

Натисніть лівою клавішею по мережі, розташування якої ви хочете змінити, зайдіть у новостворену пункт "Властивості".

Біля "Зробити цей комп'ютер доступним для виявлення" є перемикач. Якщо його перемкнути в положення "Вкл." - розташування буде "Приватна мережа".

Якщо його перемкнути в положення "Вимкнути." - розташування буде "Загальнодоступна мережа". Зробіть свій вибір і закрийте настройки.

Змінити мережеве розташування в редакторі реєстру.

Другий спосіб:

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  regedit  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці редактора реєстру перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ NetworkList \ Profiles. Відкрийте розділ  Profiles  в ньому будуть розділи (їх кількість залежить від кількості підключених мереж) => натискайте на кожен розділ лівою клавішею миші і в правій колонці дивіться значення параметра ProfileName . Наприклад ми хочемо змінити мережне розташування мережі Dom, ось його і шукаємо в значенні ProfileName.

Коли ви знайдете розділ потрібного підключення - відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші параметр Category .

У значенні пропишіть потрібну цифру.   - загальнодоступна мережа;  -приватна мережу; 2 - домен. Наприклад ми хочемо, щоб вбрання підключення до мережі використовувалося як "Приватна мережа", ставимо в значенні  1 і натискаємо "ОК".

Закрийте редактор реєстру.

Змінити мережеве розташування в локальній політиці безпеки.

Третій спосіб:

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду secpol.msc  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці виберіть "Політика диспетчера списку мереж", в правій колонці відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші мережу, розташування якої потрібно змінити. Також можна відкрити "Все мережі", щоб змінити розташування всіх мереж.

3. Біля "Тип розташування" виберіть потрібне: "Приватне" - розташування "Приватна мережа", "Загальна" - загальнодоступна мережа. Також ви можете вибрати потрібний дозвіл користувачам: користувач може змінити розташування або користувач не може змінити розташування. Поставте точки на потрібному і натисніть "ОК".

Змінити мережеве розташування в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів в рядку пошуку написати PowerShell і натиснути на знайденому результаті правою клавішею миші "Запустити від імені адміністратора".

2. Якщо ви хочете змінити мережне розташування для поточного підключення: загальнодоступна мережа - введіть команду $ net = get-netconnectionprofile; Set-NetConnectionProfile -Name $ net.Name -NetworkCategory Public  і натисніть Enter.

Приватна мережа - введіть команду $ net = get-netconnectionprofile; Set-NetConnectionProfile -Name $ net.Name -NetworkCategory Private    та натисніть Enter.

3. Щоб подивитися поточний розташування мережі: введіть команду Get-NetConnectionProfile   і натисніть Enter.

4. Якщо ви хочете задати розташування для певної мережі: загальнодоступна мережа - введіть команду Set-NetConnectionProfile -Name "Dom" -NetworkCategory Public   (замість Dom напишіть ім'я вашої мережі) і натисніть Enter;

Приватна мережа - введіть команду Set-NetConnectionProfile -Name "Dom" -NetworkCategory Private   (замість Dom напишіть ім'я вашої мережі) і натисніть Enter.

Після виконання потрібних команд закрийте вікно PowerShell. На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂