Змінити розташування панелі завдань в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо кілька способів зміни розташування панелі завдань в Windows 10.

Змінити розташування панелі завдань перетягуванням.

Перший спосіб, який однаково працює у всіх версіях Windows:

1. Натисніть на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші => якщо галочка перед "Закріпити панель завдань" варто-натисніть на "Закріпити панель завдань" лівою клавішею миші, якщо галочки перед "Закріпити панель завдань" немає - просто переходите до наступного кроку .

2. Тепер натискаємо лівою клавішею миші в будь-якому порожньому місці панелі завдань і не відпускаючи клавішу тягнемо панель в потрібному напрямку, зробивши це - відпустіть ліву клавішу. Таким чином ви можете перетягнути панель вгору, вниз, вліво або вправо.

Коли панель задач перетяните в потрібне місце - закріпіть її, натиснувши на неї в будь-якому порожньому місці правою клавішею миші, а потім лівою клавішею по рядку "Закріпити панель завдань".

Змінити розташування панелі завдань в параметрах.

Другий варіант, який працює тільки в Windows 10:

1. У порожньому місці панелі завдань натисніть правою клавішею миші та виберіть "Параметри".

2. У правій колонці знайдіть "Положення панелі задач на екрані", виберіть будь-який зі списку: внизу, вгорі, ліворуч, праворуч. Після вибору потрібного положення закрийте параметри.

Змінити розташування панелі завдань в редакторі реєстру.

Перед редагуванням реєстру рекомендую зробити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  regedit  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці перейдіть до розділу  HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ StuckRects3 Коли в лівій колонці обраний розділ  StuckRects3,  в правій відкрийте подвійним клацанням лівою клавішею миші параметр  Settings

3. У другому рядку (там де починається з 0008) перейдіть до шостого стовпчика і змініть в ньому значення на потрібне (дивіться малюнок). Якщо поставити значення  00 - панель задач буде з лівого боку, якщо  01 - вгорі,  02  - справа,  03 -вниз. Наприклад ми хочемо щоб панель задач була справа, пишемо значення   02  (на малюнку виділено червоним значення, яке потрібно міняти) і натискаємо "ОК".

Закрийте редактор реєстру та перезавантажте провідник.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи зміни розташування панелі завдань або просто є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂