Як призначити статичний ip-адреса в Windows 7,8,10, XP, Vista

Коли ви організовуєте домашню мережу часто комп'ютера потрібно призначити ip-адреса вручну. Сьогодні опишемо як призначити статичний ip-адреса в операційних системах Windows 7, 8 і 10.

Доповнення: якщо у вас є роутер, то йому призначений ip адресу (той який надав вам провайдер), а він уже привласнює інші ip всіх пристроїв в мережі. Тобто, якщо до мережі інтернет ви підключені через роутер, то поміняв ip адресу на комп'ютері - він зміниться лише для пристроїв у вашій мережі, а для інших користувачів за межами вашої квартири - він буде тим же. 

Windows 7, Windows 8.x, Windows 10

Щоб призначити комп'ютеру ip-адреса вручну:

1 . Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

2 . Після відкриття "Центру управління мережами і загальним доступом" - з лівого боку виберіть Зміна параметрів адаптера

3 . Натисніть на мережевий адаптер для якого ви хочете задати ip адресу (в нашому випадку "Підключення по локальній мережі") правою кнопкою миші і виберіть "Властивості".

4 . У вікні, натисніть на Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4) і на Властивості.

5 . Поставте прапорець у полі Використовувати наступний IP- адресу  і введіть ip адресу, маску підмережі і основний шлюз, які відповідають вашій створюваної мережі.

Поставте прапорець у полі "Підтвердити параметри при виході" і натисніть OK.

6 . Windows перевірить мережу на наявність помилок і якщо все в порядку напише - Модуль усунення неполадок не виявив проблему. Натисніть на "Закрити".

7 . Тепер, можете перевірити настройки мережі: зайдіть в командний рядок і введіть команду  IPCONFIG,  ви побачите налаштування вашого мережевого адаптера.

Windows Vista

Зміна IP-адреси в Windows Vista:

1 . Зайдіть в Пуск, натисніть на "Мережа" правою клавішею миші та виберіть Властивості.

2 . В "Центрі управління мережами ..." натисніть на  Управління мережевими підключеннями

3 . На  Підключення по локальній мережі  натисніть правою клавішею миші та виберіть Властивості.

4 . У вікні, натисніть на Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4) і на  Властивості.

5 . Поставте прапорець у полі " Використовувати наступний IP- адреса"  і введіть ip адресу, маску підмережі і основний шлюз, які відповідають вашій створюваної мережі, натисніть OK.

6 . Закрийте наступне вікно. Тепер можна перевірити настройки мережі: зайдіть в командний рядок і введіть команду  IPCONFIG,  ви побачите налаштування вашого мережевого адаптера

Windows XP

1 . Відкрийте "Пуск" => Налаштування => Мережеві підключення або Пуск => Панель управління => Мережеві підключення => на "Підключення по локальній мережі" натисніть правою кнопкою миші, виберіть "Властивості".

2 . Далі як і в інших операційних системах, спочатку виділяємо  Протокол інтернету (TCP / IP)  і натискаємо  Властивості. Тепер вибираємо  Використовувати наступний IP- адресу  і вводимо ip адресу, маску підмережі і основний шлюз, які відповідають вашій створюваної мережі, натисніть OK

3 . Натискаємо кругом ОК, закриваємо вікна, і перевіряємо настройки мережі. Заходимо в Пуск => Виконати => вводимо  ipconfig =>  натискаємо Enter

Все, ми розглянули як в кожній операційній системі призначити статичний ip-адреса. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂