Як почистити клавіатуру

Хто б міг подумати років двадцять тому, що більшість людей буде проводити більшу частину часу за клавіатурою. Працювати, грати, листуватися з кимось, є над нею 🙂 або ж просто спати на ній. Загалом, вона сильно міцно увійшла в життя багатьох людей. Так як наші руки можуть бути брудними під час торкання клавіатури, і багато їдять над нею, та й пил річ без якої на жаль ніяк (по собі знаю, Кривий Ріг дуже чисте місто, не встиг ганчіркою дотереть пил як вона лягати знову., Йдеш і бачиш який ти чистотою дихаєш) то з часом вона стає сама рознощиком бактерій.

Не, ну красиво, а якби ще мікроскоп кожному, щоб міг подивитися як все це ворушитися. Але деяким і без мікроскопа по вилазило, в силу своєї професії бачу багато робочих місць, там клавіатури часто липкі і покриті коричневим нальотом.

Загалом, якщо ви не ледар, і ви розумієте, що чистота річ потрібна - прочитайте і спробуйте зробити хоч елементарні профілактичні дії:

1.  Вологі серветки в наш час річ ходова, причому стоять вони недорого! Можна починати ранок з витирання кнопок вологою серветкою (комп'ютер в цей момент повинен бути вимкненим).

2. Можна перевернути клавіатуру і потрясти, з неї випаде частина сміття. На жаль, даним процесом ви не позбудетеся від усього сміття.

3.  Якщо поруч є пилосос - можна пропилососити зверху клавіатуру, частина сміття піде від вас.

4.  Кнопки покриваються брудом і часто серветки їх не беруть, можна намочити вату спиртом і протерти їх. А можна взяти ластик і потерти по клавіші, вид кнопки покращиться, але від самого гумки пил може потрапити в щілини.

5.  Як мій знайомий казав - беру викрутку, розкручую ззаду все до останнього болтика, і чищу, мою і т.д. Як би культурно написати, щоб все зрозуміло стало ... Не потрібно розкручувати клавіатуру щоб її вичистити! Там безліч гумок на кожній кнопці, і розібравши - ви ризикуєте тим, що плюнете на все і підете купувати нову. Та й навіщо? Бруд може потрапити під кнопки але не в сам корпус. Якщо вам мало головного болю в житті, то будь ласка 🙂 - цей спосіб для вас, якщо ви хочете зберегти клавіатуру і почистити її - робіть краще наступний спосіб.

6.  Даний спосіб займе близько години часу, може трохи більше, а може і менше, в залежності від вас самих 🙂. Він дозволить вам вичистити майже весь бруд на + -98%. Беремо в руки викрутку, або пластикову карту, ножик, вилку, в загальному я опишу принцип дії, а ви самі вже вирішите:

 • вимикаємо комп'ютер і відключаємо клавіатуру, витягуємо шнур з системника.

 •  тепер будемо знімати кнопки клавіатури, для цього якимось предметом (у мене це буде викрутка і пластикова карта) - потрібно піднімати кнопку. Важливо:  починайте з дрібних кнопок, великі кріпляться залізним кріпленням, і про це поговоримо далі! Вставляємо під низ кнопки викрутку і намагаємося підняти кнопку (рух як у гойдалки: підсунули викрутку і відпускаємо інший край, піднімаючи той), не потрібно багато сил, вона сама відскочить, ще так, що може відлетіти на метр. Пластикову карту або викрутку? - деякі боятися подряпати клавіатуру і використовують пластикову карту, мене це не сильно лякає, тим більше подряпин після чистки за допомогою викрутки - я не бачив, а карта сама може зламатися під час таких дій.

 •   теж дію за допомогою пластикової картки, до речі погляньте на "красу" під кнопками 🙂

Як почистити клавіатуру

 •   Як я вже говоріл- великі кнопки потрібно знімати з обережністю, на малюнку ті кнопки які кріпляться залізним кріпленням.

 • З обережністю - це піддягаючи знизу, піднімати і при цьому притримувати верх кнопки рукою. Потім витягуємо залізне кріплення з пазів.

Як почистити клавіатуру

 •  знімаємо всі великі кнопки

 •  Далі все кнопки я закинув в відро з теплою водою, налив туди миючий і залишив на час, поки займаюся основним корпусом.

 •  чистку клавіатури почав зі щітки.

 •  зазвичай радять 70% спирт щоб витирати кнопки, він не знімає фарбу. Я ж узяв звичайну горілку, налив 50 грам, взяв вату і палички з ватою, і почав відтирати корпус. Довго, але ефект помітний!

 •  результат

 •   далі потрібно взяти ганчірку (можна для миття посуду), покласти якийсь рушник, почати діставати з відра кнопки, витирати і класти на рушник.

 •  тепер потрібно зібрати все в зворотному порядку, відкриваємо віртуальну клавіатуру (пуск- всі програми -стандартние- більш доступного режиму - екранна клавіатура) або дивимося на картинку, кнопки просто вставляються.

 •  вставляємо все і підключаємо при вимкненому комп'ютері.

Можна ще купити балон зі стисненим повітрям, і так видувати бруд з під кнопок, але позбутися повністю від бруду вам не вдасться.

Для власників ноутбуків - ваш варіант чистка ватою зі спиртом, серветками, ластиком, стисненим повітрям, а знімати кнопки - не рекомендую, там пластикові кріплення і їх легко зламати, та й складно скріплювати після зняття. Хоча зняти можна піддягши нігтем, але то вже на ваш страх і ризик.

Як почистити клавіатуру ми розібрали, всього годину витраченого часу і ваша клавіатура буде сяяти, ви позбудетеся від сміття і різних бактерій. Потім просто підтримуйте чистоту за допомогою вологих серветок, робіть таку процедуру хоча б раз на рік. На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂

Читайте також: Як налаштувати автоматичне виключення комп'ютера;

Управління дисками в Windows -створення диска, видалення, перетворення, форматування і т.д .;

Як зберегти закладки браузера, перед перевстановлення.