Додаток Google Диск для синхронізації файлів в будь-якому місці

Мільйони користувачів використовують Google Диск для резервного копіювання та зберігання своїх файлів. Але це не єдине застосування хмарного сховища, з його допомогою можна обмінюватися файлами між комп'ютерами, і багато іншого.

Щоб працювати з Google Диск не обов'язково мати підключення до мережі інтернет, можна працювати в автономному режимі і коли підключення знову буде доступно - всі ваші зміни синхронізуються з хмарним сховищем. Сьогоднішня стаття керівництво про те, як використовувати Google Диск на вашому комп'ютері.

Як завантажити і встановити додаток Google Диск

Щоб встановити Google Диск потрібно коли ви в ньому натиснути на коліщатко настройки (справа вгорі) і обрати пункт "Встановлення диск на комп'ютер". Також можна перейти за посиланням і вибрати "Завантажити".

Трохи нижче на сторінці ви знайдете напис "Завантажити для ПК", натискаємо на неї => виберіть "Прийняти умови і встановити".

Запустіть завантажений файл і почекайте пару хвилин поки додаток завантажиться і почнеться установка.

Підключення облікового запису в додатку Google Диск і синхронізація файлів

Після завантаження програми Google Диск на ваш комп'ютер перед вами відкриється віконце пропонує налаштувати параметри програми. Натисніть "Початок роботи"

У наступних вікнах вам потрібно ввести облікові дані облікового запису Google (якщо у вас ще немає облікового запису Google - зареєструйтеся за посиланням)

Далі будуть чотири вікна з інформацією про Google Диск, на трьох з них натискайте "Вперед"

На останньому натисніть "Параметри синхронізації"

У вкладці "Параметри синхронізації" ви можете вибрати папку для синхронізації на своєму комп'ютері натиснувши "Змінити", або залишити папку за замовчуванням C: \ Users \ ім'я користувача \ Google Диск. Залишивши галочку в поле "Синхронізувати всі об'єкти в розділі" Мій диск "" - ви синхронізуєте всі файли хмарного сховища на ваш комп'ютер. Якщо поставити галочку в полі "Синхронізувати тільки ці папки" - ви зможете вибрати які папки з хмарного сховища синхронізувати зі своїм комп'ютером.

У вкладці "Розширені" ви можете задати налаштування проксі-сервера, якщо ви використовуєте його (якщо ви не знаєте що таке проксі - нічого не міняйте!), Також ви зможете змінити налаштування швидкості каналу, а також запускати Google Диск зі стартом комп'ютера і показувати значок синхронізації в контекстному меню чи ні. В принципі у вкладці "Розширені" та "Параметри синхронізації" можна все залишити за замовчуванням, працювати буде все відмінно і так. В кінці натисніть "Синхронізувати"

Як використовувати Google Диск

Після установки ярлик для Google Диск повинен з'явитися на робочому столі і його можна використовувати для запуску програми, другий варіант запуску - ярлик біля годинника в треї, натискайте на нього подвійним клацанням миші і Диск відкриється.

Натиснувши на значок Google Диск біля годинника правою клавішею миші ви можете: відкрити папку Диска Google на вашому комп'ютері; відкрити папку Google Диск в Інтернеті.

Натиснувши "Відкрити папку Google Диск" або клацнувши по значку подвійним клацанням лівою клавішею миші - перед вами відкриється папка на вашому комп'ютері, яку ви вибрали для синхронізації з хмарою. І тепер всі файли які є в хмарному сховищі будуть і в цій папці, а також все що ви помістіть в дану папку - буде синхронізовано, тобто завантажено в хмару.

Ви можете редагувати документи без підключення до інтернету і як тільки підключення буде знову доступно - всі зміни будуть синхронізовані з хмарою. Якщо ви в цій папці видаляєте документ то він буде вилучений і в хмарному сховищі!

Тобто файли зберігаються в хмарному сховищі доступні для редагування на вашому комп'ютері і автономно за допомогою програми Google Диск. Можливо і будуть якісь функції працювати не так добре, особливо в Google Документах і т.д., але в цілому потрібне працювати буде.

Як змінити налаштування Google Диск на вашому комп'ютері

При першому запуску програми після установки вам пропонувало змінити деякі настройки: які папки синхронізувати; використовувати проксі-сервер чи ні; настройки швидкості каналу; запускати Google диск при включенні комп'ютера чи ні; показувати значок статусу синхронізації і контекстного меню чи ні; запитувати підтвердження перед видаленням об'єктів із загальної папки чи ні.

Якщо ви не змінили налаштування при першому запуску, або виникла потреба змінити їх зараз - натисніть на значок Google Диск біля годинника правою клавішею миші => виберіть три точки справа вгорі => налаштування

У вкладці "Параметри синхронізації" ви можете вибрати заново які папки синхронізувати з комп'ютером, а які ні (знімаєте галочки з папок, які непотрібно синхронізувати).

У вкладці "Аккаунт" ви можете відключити поточний аккаунт, або збільшити обсяг хмарного сховища (зрозуміло за гроші 🙂 100 ГБ за 1.99 $ в місяць)

У вкладці "Розширення" ви зможете змінити налаштування проксі сервера, змінити по потребі настройки швидкості каналу, і змінити деякі системні настройки. Після внесення змін натисніть "Застосувати".

Як обмінюватися файлами і папками з іншими користувачами за допомогою Google Диск

Ви можете використовувати свій аккаунт Google і додаток Google Диск для обміну файлами або папками з іншими користувачами. Також інші користувачі можуть обмінюватися своїми файлами і папками з вами.

Якщо є група файлів, якими ви хочете поділитися з іншими користувачами - краще створіть папку і перемістити їх туди, хоча можна ділитися і кожним файлів окремо. Відкриваємо папку Google Диск на вашому комп'ютері => натискаємо на папку або файл, яким ви хочете поділитися, правою клавішею миші => Google Диск => Відкрити доступ

У наступному вікні ви можете вибрати користувачів зі списку адрес, яким дати доступ або ввести поштову адресу людини, якій хочете дати доступ. Ви можете дати доступ до файлу скільком захочете людям відразу, тут у вас немає обмежень. Також ви можете навпроти кожної адреси вибирати рівень доступу.

Доступні рівні доступу: редагування - як ви вже могли здогадатися користувач зможе не тільки переглядати але і редагувати документ; читання - користувач зможе тільки переглядати документ, без можливості щось змінювати; коментування - користувач зможе бачити документ і писати коментарі, але змінити він його не зможе.

Зверху можна включити доступ по посиланню і кинути її користувачам, яким ви хочете надати доступ до документа. Після вибору користувачів і налаштування прав - натисніть "Відправити", щоб всі користувачі отримали сповіщення з посиланням на документ.

Всім обраним користувачам прийде лист на пошту з оповіщенням, що з ними діляться документом. У змісті буде описано хто надав доступ і пряме посилання на документ.

Раніше ми розглядали на прикладі Google Docs загальний доступ до файлів, там під час редагування документа іншими користувачами вам було видно зміни в реальному часі. Тобто якщо ви відкрили документ з підключеним інтернетом і ще хтось його відкрив, і він вносить зміни - ви будете бачити курсор в тому місці де робляться зміни і будете бачити слова (або щось інше) вносяться іншими користувачами в даний момент.

Додаток Google Диск корисно якщо ви часто працюєте з таблицями або документами Google, а також якщо ви часто ними діліться з іншими користувачами. Головне, що не потрібно постійне підключення до інтернету для редагування ваших документів, вони зберігаються на вашому комп'ютері, їх можна змінювати і ці зміни будуть синхронізовані з хмарою відразу після підключення до мережі інтернет.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂