Очищення диска за допомогою Diskpart в Windows 10

Використовуючи командний рядок і Diskpart ви можете очистити будь-який диск, причому як поверхнево (буде відбуватися видалення розділів і інформація буде позначена як віддалена), так і повністю (видалення розділів і повне затирання інформації, без можливості її відновити). У сьогоднішній статті розглянемо як використовуючи Diskpart очистити диск в Windows 10.

Даними командами ви не можете очистити диск на якому встановлена ​​Windows, хіба що запустіть командний рядок до завантаження системи.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть її з меню, яке.

2.  Введіть команду  Diskpart  і натисніть клавішу Enter.

3.  Введіть команду List disk  і натисніть клавішу Enter. Ви побачите все диски присутні у вашому пристрої, в першому стовпчику написані номери дисків, які знадобляться вам в наступній команді.

4.  Вам потрібно вибрати диск, який ви хочете очистити. У нашому прикладі нам потрібно очистити диск об'ємом 32Гб, в першому стовпчику він під номером  1. Введіть команду  select disk №  та натисніть клавішу Enter (замість № введіть номер диска, який ви хочете очистити). У нашому прикладі ми вводимо команду  select disk 1 і натискаємо клавішу Enter. Уважно вибирайте диск, щоб не очистити інформацію на потрібному диску!

5.  Використовуйте одну з двох команд для очищення диска:

  • clean - швидке очищення диска, видаляються томи і інформація позначається як віддалена.

  • clean all - кожен сектор на диску обнуляється, що призводить до повного видалення інформації без можливості відновлення. Дана команда виконується довго, щоб пройшла очищення диска об'ємом 320ГБ - потрібно чекати близько години.

6. Після виконання команди дочекайтеся поки напише "Очищення диска виконана успішно", тільки після цього можна закривати командний рядок.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂