У чому різниця між домашньою та громадською мережею в Windows

Коли ви перший раз підключаєте мережу до вашого пристрою - Windows буде пропонувати настройки мережевого розміщення. Тобто, ви зможете вибрати домашня це мережа або громадська. У Windows 10 при підключенні до нової мережі в перший раз питає "Ви хочете дозволити іншим комп'ютерам і пристроям в цій мережі виявляти ваш ПК?"

Залежно від вашого вибору - до мережі будуть застосовуватися різні настройки. Наприклад в соціальній мережі доступи будуть більш закриті, ніж в домашній, таким способом підвищуючи вашу безпеку.

Домашнє або громадська мережа

Ви можете налаштувати як Windows вести себе в домашній і громадської мережі, але давайте для початку розглянемо стандартні параметри.

У домашніх мережах, Windows дозволяє функції виявлення мережевих ресурсів. Інші пристрої в домашній мережі можуть бачити ваш комп'ютер, що дозволяє легко обмінюватися файлами і використовувати інші мережеві функції.

У громадських місцях ви ж не хочете, щоб ваш комп'ютер бачили інші, а тим більше мали доступ до ваших файлів. У соціальній мережі Windows відключає мережеві функції виявлення, і ваш пристрій ніхто не побачить в мережі, і ніхто не зможе обмінюватися з ним файлами.

Тобто все просто, в громадських місцях настройки в Windows перешкоджають доступу сторонніх пристроїв до вашого, а в домашній мережі навпаки все зроблено, щоб простіше було обмінюватися файлами між пристроями і виявляти один одного.

Як змінити домашню мережу на суспільну і навпаки

Зазвичай при першому підключенні до мережі у вас питається чи хочете ви, щоб інші пристрої бачили ваш ПК? Якщо ви натискаєте "Так", то використовуватимуться домашньої мережі, а якщо "Ні" - то громадської. Але, що якщо вам потрібно змінити налаштування вже давно підключеної мережі?

Натискаємо правою клавішею миші на значок мережі в правому нижньому кутку екрану і вибираємо "Центр управління мережами і загальним доступом"

У Windows 7 під назвою мережі написана домашня мережа або загальнодоступна, ось натискаємо на напис "Загальнодоступна мережа" або "Домашня мережа", після чого вам запропонує замінити для неї налаштування.

У Windows 10 дані зміни краще проводити через параметри системи. Тобто заходимо в "Пуск" => Параметри => Мережа та інтернет => Wi Fi => натискаємо на підключення, налаштування якого ви хочете змінити.

Якщо ви хочете використовувати цю мережу як домашню - потрібно поставити крапку біля "Приватні". Щоб до даної мережі застосовувалися налаштування громадської мережі - поставте крапку навпроти "Загальнодоступні".

Мережеве виявлення і настройки брандмауера 

Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

У вікні зліва відкриваємо "Змінити додаткові параметри спільного доступу"

Тут ви зможете дозволити (або заборонити) інших пристроїв бачити ваш комп'ютер в мережі (включивши мережеве виявлення або відключивши), і дозволити загальний доступ до файлів і принтерів вашого пристрою (або заборонити).

Брандмауер Windows також має купу налаштувань для домашньої і суспільної мережі. Брандмауер можна відкрити через центр управління мережами і загальним доступом (зліва внизу вікна), або через пошук. Можете наприклад відключити брандмауер для домашньої мережі, хоча така дія не рекомендується робити.

Ви можете вибрати "Дозволити взаємодію з додатком або компонентом в брандмауері Windows" і налаштувати як додатків вести себе в домашній мережі, і як в громадській.

На закінчення статті хочеться сказати, якщо ви не впевнені в мережі до якої підключаєтеся - краще застосувати до неї настройки громадської мережі. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂